به روز شده در: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۳
فرمانده نیروی زمینی ارتش:
امیر سرتیپ حیدری گفت: نیروی زمینی ارتش در قالب طرح «سپهبدهای اخلاص» از روز اول شیوع کرونا، به مقابله با این ویروس پرداخت و امروز بخش اعظمی از سربازهای ما دُزهای اول و دوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند.
کد خبر: ۴۷۷۳۲۰
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۸ - 14September 2021

امیر سرتیپ حیدریبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم رونمایی از مجموعه بیمارستانی کاملاً سیار و مجهز نزاجا اظهار داشت: تحرک در این نیرو در سطح بالایی قرار دارد. باید تمام اجزای نیروی زمینی ارتش در وضع متحرک هجومی کامل قرار گیرد و یکی از بخش‌های حیاتی نیروی زمینی ارتش که نیاز است از تحرک بالایی برخوردار باشد، سامانه بهداشت و درمان این نیرو است.

وی با اشاره به سامانه بسیار گسترده و خدمات‌رسانی بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش، افزود: اداره بهداشت و درمان نزاجا از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا با دوازده هزار کادر درمان و ۲۸ بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی، تمامی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های پزشکی خود را در امر سلامت جامعه و مبارزه با ویروس منحوس کرونا پای کار آورده است.

امیر حیدری رونمایی از تجهیزات سیار و پرتابل خدمات پزشکی را بسیار مهم خواند و تصریح کرد: مجموعه بیمارستانی سیار که از بخش‌های آی سی یو، اتاق عمل، اورژانش و... تشکیل شده است به همت طراحان داخلی و متکی به تولید داخل طراحی و تولید شده است و امروز این مجموعه بهداشتی و درمانی سیار با تجهیزات کامل در اختیار بیمارستان‌ها در جهت خدمت به ملت بزرگ ایران اسلامی خواهد بود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: امروز نیروی زمینی ارتش به توانمندی، فناوری و ظرفیت مهم طراحی و ساخت بیمارستان‌های سیار و مجرب دست یافته و در حوزه ارائه خدمات پزشکی به مردم نیز گام‌های بلندی را برداشته است.

وی موضوع واکسیناسیون عمومی را بسیار جدی خواند و گفت: ۱۱۲ پست واکسیناسیون در سراسر کشور توسط نیروی زمینی ارتش اداره می‌شود؛ البته ظرفیت بسیار عظیم پادگان‌ها و کادر درمان نیز در نیروی زمینی ارتش وجود دارد که می‌تواند در تسریع واکسیناسیون عمومی مؤثر واقع شود.

فرمانده نزاجا به واکسیناسیون عمومی، ویژه سربازان مناطق مرزی اشاره و خاطرنشان کرد: نیروی زمینی ارتش در قالب طرح سپهبد‌های اخلاص از همان روز اول به مقابله با ویروس کرونا پرداخت و امروز بخش اعظمی از سرباز‌های ما که حافظ مرز‌های جنوب، غرب، شرق و جنوب غرب کشور هستند دُز‌های اول و دوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند، خانواده‌ها آرامش خاطر داشته باشند که پادگان‌ها امن‌ترین مکان در مقابل شیوع ویروس کروناست.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها