به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۲
نماینده جنبش «جهاد» در همایش بین‌المللی «امام، فلسطین و مقاومت»:
ناصر ابوشریف گفت: امام خمینی(ره) بر اساس آیه اول سوره مباره اسراء که دلیل واضحی بر اهمیت فلسطین و حمایت از مسجد الاقصی است، تلاش کرد امت های اسلامی را به هم نزدیک و برای مقابله با رژیم صهیونیستی متحد کند.
کد خبر: ۴۷۶۸۵
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۰ - 02June 2015

امام خمینی(ره) امت‌های اسلامی را برای مقابله با رژیم صهیونیستی متحد کرد

به گزارش گروه بین الملل دفاع پرس، همایش بینالمللی امام خمینی(ره)، فلسطین و مقاومت دیروز با حضور زهرا مصطفوی دبیر کل اتحادیه سازمانهای غیر دولتی حمایت از حقوق ملت فلسطین و ناصر ابوشریف نماینده جهاد اسلامی فلسطین در ایران در تالار باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

در این همایش اندیشمندانی از کشورهای مختلف جهان از جمله 300 شخصیت از پاکستان، فلسطین، عراق، سوریه و یمن حضور داشتند.

همچنین در همایش بینالمللی امام خمینی، فلسطین و مقاومت، غضنفر رکنآبادی سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در لبنان و برخی شخصیتها از سپاه بدر عراق نیز حضور داشتند.

«ناصر ابوشریف» نماینده جهاد اسلامی فلسطین در تهران در سخنرانی خود در این همایش بینالمللی گفت: چنانچه بخواهیم درباره امام خیمنی (ره) و شخصیت آن حضرت سخن بگوییم، باید کتاب های زیادی را به رشته تحریر در بیاوریم تا بتوانیم شخصیت و موضع گیری های مثبت ایشان در دفاع از مظلومان و مستضعفان و مبارزه با استکبار را برشماریم.

ابوشریف در ادامه اظهارت خود با اشاره به آیه اول سوره مبارکه اسراء که میفرماید: «سُبْحانَ الَّذِی أَسْرى بِعَبْدِهِ لَیْلًا مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى الَّذِی بارَکْنا حَوْلَهُ»، گفت: امام خمینی بر اساس این آیه مبارکه که دلیل واضحی بر اهمیت فلسطین و حمایت از مسجد الاقصی است، تلاش کرد که امت های اسلامی را به هم نزدیک و برای مقابله با رژیم صهیونیستی متحد کند.

نماینده جهاد اسلامی فلسطین در تهران ادامه داد که امام خمینی از جمله شخصیت های بزرگی بود که یکی از شاخصه ها و صفات بارز آن حضرت جهاد بانفس خود بود... شخصیتی که با مستکبران در کشور خود و در خارج آن مبارزه کرد...
ابو شریف خاطرنشان کرد که این امام خمینی بود که به تمام مسلمان نسبت به خطرات دشمن اصلی آنها یعنی رژیم صهیونیستی ، هشدار داد و آنها را به مبارزه با این رژیم دعوت کرد...

نماینده جهاد اسلامی فلسطین در تهران در پایان با اشاره به جمله حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه "آمریکا شیطان بزرگ است" گفت: همه ما در حال حاضر به این نتیجه رسیدیم که آمریکا شیطان بزرگ و اسراییل شیطان کوچک است که توسط امریکا حمایت می شود. بنابراین مسلمان باید باهم متحد شوند و برای مبارزه با رژیم صهیونیستی به پا خیزند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها