به روز شده در: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۹
کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) اعلام کرد؛
کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) اطلاعیه پیش ثبت نام از متقاضیان زیارت کربلای معلی در اربعین حسینی را منتشر کرد.
کد خبر: ۴۷۵۶۳۶
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۶ - 05September 2021

آغاز پیش ثبت نام زائران اربعین از ۱۵ شهریور/ شرط اعزام به کربلابه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، در متن کامل اطلاعیه کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) آمده است: به اطلاع عموم مشتاقان می‌رساند با موافقت ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و ابلاغ ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) مقرر گردیده است پیش ثبت‌نام از متقاضیان زیارت اربعین حسینی با رعایت کامل شرایط و دستورالعمل‌های بهداشتی و صرفاً از بین افرادی که فاقد بیماری‌های زمینه‌ای بوده و دو دوز واکسن کرونا را تا پایان هفته جاری (روز جمعه مورخ ۱۹/‏۰۶/‏۱۴۰۰‬ دریافت کرده باشند، از طریق سامانه سماح به آدرس Samah.haj.ir صورت پذیرد. با این توضیح که پیش ثبت نام انجام شده به منزله انجام قطعی سفر اربعین نیست و انجام سفر مشروط به موافقت دولت عراق و شرایط اعلامی از سوی آن کشور است.

اطلاعات قطعی و تکمیلی متعاقباً به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.

نکاتی که زائران باید رعایت کنند

۱- استعلام‌های لازم در خصوص وضعیت سلامت متقاضیان (بیماری‌های زمینه‌ای و …) و اخذ تأیید تزریق هر دو دوز واکسن کرونا از وزارت بهداشت انجام خواهد شد.

۲- ارائه نتیجه آزمایش منفی PCR به مدت ۷۲ ساعت قبل از اعزام الزامی است.

۳- زمان پیش ثبت نام از ساعت ۹ صبح روز دوشنبه پانزدهم شهریور ۱۴۰۰ آغاز و به مدت سه روز تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه مورخ ۱۷/‏۰۶/‏۱۴۰۰‬ ادامه خواهد داشت.

۴- ثبت نام قطعی پس از موافقت رسمی دولت عراق انجام خواهد شد.

۵- به منظور رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، پیش ثبت نام فقط به صورت غیرحضوری انجام خواهد گردید.

۶- پس از انجام مراحل فوق، اسامی واجدین شرایط در سامانه سماح و نیز از طریق ارسال پیامک اطلاع رسانی خواهد شد. بدیهی است اعزام افراد فاقد شرایط مقدور نمی‌باشد.

۷- تاکید می‌شود با توجه به بسته بودن مرزها، افراد به هیچ وجه به مرزهای کشور مراجعه ننمایند.

در خاتمه مجدداً تاکید می‌نماید با توجه به عدم اعلام موضع رسمی دولت عراق تا این لحظه، دریافت مشخصات متقاضیان در مرحله پیش ثبت نام به هیچ وجه به معنای قطعیت در تشرف متقاضیان نمی‌باشد و تصمیم گیری در این خصوص منوط به مجوز رسمی دولت عراق و ستاد مرکزی اربعین خواهد بود.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار