به روز شده در: ۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۹
جلیلی:
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بودجه ورزشی شرکت‌های دولتی فعال در عرصه باشگاه‌داری باید در چارچوب سیاست‌های ورزشی کشور بوده و هزینه‌کرد آن هدفمند باشد.
کد خبر: ۴۷۴۸۵۵
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۷ - 01September 2021

هزینه‌کرد شرکت‌های دولتی در ورزش باید هدفمند باشدبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، در ادامه سلسله جلسات بررسی برنامه وزرای کابینه سیزدهم، نشست مشترک جمعی از اعضای کارگروه ورزش دولت سایه با حضور سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در دفتر سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.

در این نشست، اعضای کارگروه ورزش دولت سایه به ارائه نقطه نظرات و برنامه‌های پیشنهادی خود به منظور ارتقا و جهش امر ورزش در کشور پرداختند.

جلیلی در این نشست با بیان اینکه هر یک از وزارت‌خانه‌ها نقش معاونت رئیس جمهور در اجرای برنامه‌های دولت در حوزه‌ی مربوطه را دارا هستند، گفت: وزارت ورزش و جوانان متولی امر «ورزش» و مسائل مربوط به «جوانان» است و علاوه بر این وزارت‌خانه، باید بخش‌های دیگر دولت را که در این زمینه‌ها فعال هستند، هماهنگ و راهبری کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: محور و هماهنگ‌کننده بخش ورزش در دستگاه‌های دولتی به عهده وزارت ورزش و جوانان است.

وی با انتقاد از عدم یکپارچگی هزینه‌کرد بخش‌های مختلف دولتی در عرصه ورزش، افزود: بودجه ورزشی شرکت‌های دولتی فعال در عرصه باشگاه‌داری باید در چارچوب سیاست‌های ورزشی کشور بوده و هزینه‌کرد آن هدفمند باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر ناگزیری دستگاه اجرایی کشور از ایجاد جهش در بخش‌های مختلف در سال‌های پیش رو، اظهار داشت: پرداختن صرف به تعدادی پروژه‌ی زودبازده موجب غفلت از پرداختن موثر به زیرساخت‌های لازم در ورزش شده است؛ بنابراین، موفقیت‌های پایدار در ورزش با فرایند‌های صحیح بدست می‌آید، نه پروژه‌های نمایشی.

وی در این راستا افزود: ممکن است نتیجه اقدام موثر یک مدیر ورزشی در کوتاه‌مدت و یا حتی در طول دوران مدیریت او مشخص نشود، اما در بلندمدت ثمرات آن برای ورزش کشور باقی بماند؛ بنابراین نباید بخاطر نمایش عملکرد در کوتاه‌مدت، از اقدامات اساسی و ریل‌گذاری‌های مهم در عرصه ورزش غفلت نمود.

جلیلی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کتاب «دست نیافتنی» - زندگی‌نامه علیرضا حیدری از قهرمانان کشتی کشور- گفت: این کتاب نشان می‌دهد که مدیریت صحیح مناسبات انسانی در جامعه ورزش، اثرگذارتر و مهمتر از بودجه‌های ورزشی بوده و شایسته است در دوره جدید به اصلاح این مناسبات توجه و اهتمام بیشتری صورت گیرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه رویکرد و راهبرد وزارت ورزش و جوانان باید بر مبنای گسترش عدالت اجتماعی باشد، تاکید کرد: باید از طریق فدراسیون ورزش دانش‌آموزی به استعدادیابی در رشته‌های مختلف ورزشی مبادرت شود؛ در زمینه جوانان نیز برنامه‌ای از سوی کارگروه‌های فرهنگی دولت سایه در سه قالب به هم پیوسته‌ی «مسجد، مدرسه و خانواده» تهیه شده است که در اختیار وزیر محترم ورزش و جوانان و تیم ایشان قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/ ۳۵۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها