به روز شده در: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۸
آیت‌الله رئیسی در جلسه شورای اداری استان خوزستان:
رئیس جمهور با اشاره به گزارش‌های ارائه شده از سوی مدیران درمورد مشکلات استان خوزستان و اقدامات انجام شده برای رفع این مشکلات، گفت: رفع مشکلات خوزستان نیازمند یک روحیه جهادی و بسیجی است و باید کار مضاعفی در استان انجام شود.
کد خبر: ۴۷۳۸۵۴
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۷ - 27August 2021

رفع مشکلات خوزستان نیازمند یک روحیه جهادی و بسیجی است/ پیگیری پرداخت حقوق معوقه پرستاران خوزستانبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در جلسه شورای اداری استان خوزستان اظهار داشت: برای رفع مشکلات خوزستان یک برنامه کوتاه مدت به صورتی فوری و آنی باید تعریف شود. مدیران باید تلاش مضاعفی را در استان خوزستان انجام دهند تا این مسائل به دست توانایی‌شان حل شود.

رئیس جمهور کشورمان گفت: مدیران به نامه نوشتن بسنده نکنند و مانند دوران دفاع مقدس با پیگیری‌های جدی کار‌ها را دنبال کنند و با روحیه جهادی از هیچ مانعی ترس نداشته باشند و موانع را را برای حل مشکلات رد کنند.

وی ادامه داد: مدیران باید در استان مستقر باشند و در مورد مدیران پروازی در استان باید تجدید نظر شود چراکه آن مدیرانی که دغدغه استان را دارند باید در استان مستقر شوند.

لزوم نظارت مستمر مدیران استان بر انجام امور

رئیس جمهور کشورمان تصریح کرد: نظارت مستمر در استان وجود داشته باشد تا شاهد داشتن سیستم اداری سالمی باشیم. مدیران محترم در سراسر استان بر تمامی امور نظارت کنند تا کار‌ها سریع و اثر بخش دنبال شود.

رئیسی ضمن بیان آنکه باید طرح‌هایی برای اشتعال در استان مورد مطالعه و اقدام قرار گیرند، اذعان کرد: خوزستان آب دارد و قطب کشاورزی کشور است همچنین در این حوزه حرف اول را میزند بنابراین باید نگاه ویژه‌ای به آن شود.

وی اظهار کرد: با فعال کردن بخش‌هایی از صنایع که ظرفیت آن‌ها خالی است و خط تولید آن‌ها از یک خط به چند خط ارتقا پیدا کند به توسعه اشتغال در استان کمک خواهد شد.

رئیس دولت سیزدهم گفت: یکی از بخش‌هایی که میتواند به اشتغال کمک کند صنایع پایین دستی است که ضمن فراهم کردن زمینه اشتغال و ارزش افزوده از خام فروشی نیز جلوگیری خواهد کرد.

وی ادامه داد: بخش کشاورزی نیز میتواند به رونق اشتغال در استان کمک کند، مانند تقویت صنایع تکمیلی خرما به ویژه که در تولید خرما خوزستان به لحاط کمی و کیفی حرف اول را میزند.

سید ابراهیم رئیسی تصریح کرد: بخشی از طرح ۵۵۰ هزار هکتاری، کار شده و بخشی از آن مانده است که قطعا از معاون اول میخواهم سریع جلسه‌ای در خصوص رسیدگی به آن برگزار کند تا مسائل این طرخ نیز حل شود.

مردم بازوان دولت خواهند بود

وی با بیان اینکه مردم اگر توجیه شوند، بازوان دولت خواهند بود، عنوان کرد: مشکل آب در استان را مدیریت آب میدانم، شورای عالی آب میتواند مشکل آب را در بسیاری از مناطق حل کند باید با مردم صحبت کرد و قضیه آب برای آن‌ها تبیین شود و باید با اتحادیه‌های کشاورزی صحبت شود.

رئیسی تصریح کرد: طرح آبرسانی در استان به صورت عام و در اهواز به صورت خاص باید حل و زمان آن کوتاه شود و اعتبارات لازم به آن تخصیص یابد.

وی ضمن بیان اینکه پرداخت خسارت کشاورزان توسط نهاد‌های مربوطه دنبال شوند، ادامه داد: نباید محصولات کشاورزی دست دلالان بیفتند چراکه کشاورزی باید برای کشاورزان به صرفه باشد، در غیر این‌صورت کشاورزان دچار خسارت می‌شوند.

رئیس جمهور کشورمان گفت: برای استان خوزستان شورای راهبردی که هم نمایندگان، صاحب نظران در آن باشند تشکیل خواهد شد تا به دولت برای حل مشکلات استان کمک شود.

حقوق معوقه در حوزه بهداشت و درمان معنا ندارد

وی در ادامه افزود: بحث کرونا در خوزستان خوب نیست، ظرف هفته آینده قرار است ظرفیت جدیدی به ظرفیت بیمارستان‌های استان اضافه شود.

سید ابراهیم رئیسی تصریح کرد: حقوق معوقه در بحث بهداشت و درمان معنا ندارد پزشک و پرستاری که در خط مقدم در حال خدمت هستند باید حقوق آن‌ها به موقع پرداخت شود که لازم است وزیر بهداشت این موضوع را به شکل جدی دنبال کند.

وی ادامه داد: در حوزه آب و فاضلاب مردم خوزستان نباید در پاییز دچار مشکل شوند ممکن برخی کار‌ها سه چهار سال وقت بخواهد تا حل شوند، اما وزارت نیرو تا حل قطعی، مشکل را به صورت موقتی مشکلات مرتفع کند و کار‌های مربوط به لایروبی و رسوب‌زدایی را قبل از پاییز انجام دهد. هیچ گونه تأخیری در حل مسائل خوزستان جایز نیست و مصوبات امروز را دفتر ما قطعا پیگیری خواهد کرد تا مردم سریعا نتایج ان را لمس کنند.

رئیسی گفت: واکسیناسیون مسئله بسیار جدی برای ما است و تأمین واکسن چه از طریق تولید داخلی و چه از طریق واردات خارجی از اولویت‌های جدی ماست.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار