به روز شده در: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۴
رئیس جمهور در دیدار «فواد حسین» وزیر امور خارجه عراق با تشکر از دعوت نخست وزیر عراق برای شرکت در نشست کشورهای همسایه عراق گفت: اقدام عراق برای برگزاری این نشست اقدام مبارکی است.
کد خبر: ۴۷۱۱۸۰
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۱ - 10August 2021

تعامل و همکاری کشورهای منطقه، بدون دخالت بیگانگان شرط لازم برای امنیت پایدار استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، بعد از ظهر امروز سه‌شنبه در دیدار فواد حسین وزیر امور خارجه عراق با تشکر از دعوت نخست وزیر عراق برای شرکت در نشست کشور‌های همسایه عراق گفت: اقدام عراق برای برگزاری این نشست اقدام مبارکی است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران همانگونه که گفتگو بین کشور‌های منطقه برای حل و فصل مسائل فیمابین و بهبود روابط را امنیت ساز و ثبات ساز می‌داند، دخالت بیگانگان در امور منطقه را نیز تنش‌زا و تهدیدزا تلقی می‌کند، افزود: همکاری و هم‌افزایی کشور‌های منطقه بدون دخالت بیگانگان، شرط لازم برای پایداری امنیت منطقه و نیز برقرای آرامش در کشور‌های منطقه و تامین رفاه برای ملت‌های منطقه است.

رئیسی با بیان اینکه ایران همواره نسبت به رفع مشکلات عراق حساس و دغدغه‌مند بوده است، اظهار داشت: ایران رشد و پیشرفت عراق را رشد و پیشرفت خود می‌داند.

فواد حسین وزیر امور خارجه عراق نیز در این دیدار با تسلیم دعوتنامه نخست وزیر کشورش به آیت‌الله رئیسی، برگزاری نشست کشور‌های همسایه عراق را اقدامی در راستای حمایت از فرآیند سیاسی و پیشرفت اقتصادی این کشور برشمرد و تصریح کرد: این نشست گامی در جهت گذاشتن سنگ بنای اقدام جمعی کشور‌های منطقه برای ایجاد امنیت پایدار در منطقه محسوب می‌شود.

وزیر امور خارجه عراق با اشاره به اینکه امنیت پایدار در منطقه بدون حضور ایران و عراق شکل نخواهد گرفت، خاطرنشان کرد: برگزاری این نشست، ایجاد زمینه‌ای برای گفتگوی کشور‌های منطقه با یکدیگر در جهت حصول تفاهم جمعی در منطقه است.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار