به روز شده در: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۵
رزمایش مشترک روی نقشه ناهمتراز ویژه دانشجویان دوره ۳۱ دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش (دافوس) در این دانشگاه آغاز شد.
کد خبر: ۴۷۰۹۲۶
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۵ - 09August 2021

آغاز رزمایش تاکتیکی «ذوالفقار» در دانشگاه جنگ ارتشبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، رزمایش مشترک روی نقشه ناهمتراز ذوالفقار دانشجویان دوره سی و یکم دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش به مدت پنج روز و با هدف ارتقای سطح آمادگی رزمی دانشجویان و آشنایی بیشتر آنان با ترتیب و توالی اعمال فرماندهی و ستاد در محیط عملیاتی ناهمتراز از صبح امروز آغاز شد.

بنابراین گزارش، رزمایش روی نقشه یکی از مهم‌ترین انواع تمرینات تاکتیکی در سطح دانشگاه‌ها و مراکز آموزش نظامی جهان است که در آن یک وضعیت نظامی در روی نقشه یا کالک عملیاتی و خواسته‌هایی که مستلزم تهیه برآوردها، اخذ تصمیمات، تهیه طرح‌ها و صدور دستورات مقتضی توسط فرماندهان یا افسران ستاد ارائه می‌شود.

دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش در راستای اوامر فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با برگزاری این رزمایش و ارائه الگو‌هایی از تاکتیک‌ها و ابزار‌های نبرد ناهمتراز در پی آن است که دانشجویان دوره فرماندهی و ستاد را با نحوه مقابله با نیرو‌های فرامنطقه‌ای آشنا کرده و زمینه ارتقای دانش عملیاتی آن‌ها را در به‌کارگیری روش‌های نوین نبرد فراهم سازد.

ارتقاء سطح توان دانشجویان با طرح‌ریزی و اجرای عملیات در محیط ناهمتراز، آشنایی با اقدامات فرماندهی و ستاد در مراحل مختلف عملیات در محیط ناهمتراز، آشنایی با نحوه تعامل و همکاری با سایر نیروها، ارزیابی توانایی دانشجویان در ایفای نقش در مسئولیت‌های واگذاری، تقویت حس اعتماد به نفس و خلاقیت ذهنی دانشجویان، کاربردی کردن مفاهیم آموزشی ارائه شده به‌صورت تئوری و مشخص نمودن مشکلات احتمالی با اجرای کار عملی توسط دانشجویان در نقش فرمانده به‌طوری که بتوانند در یک نبرد حقیقی وضعیت‌های ایجاد شده را تمرین کنند از اهداف برگزاری این رزمایش است.

رزمایش روی نقشه، حقیقی‌ترین طریق نمایش آشنایی با رزم را برای دانشجویان به وجود می‌آورد که با حضور و راهنمایی فرماندهان و اساتید پیشکسوت سال‌های دفاع مقدس انجام می‌شود.

این رزمایش با بیان الگو‌هایی از تاکتیک و ابزار نبرد در پی آن است که بتواند اذهان دانشجویان دوره فرماندهی و ستاد ارتش را با نحوه مقابله با نیرو‌های متجاوز آشنا کرده و زمینه ارتقای آن‌ها در به کارگیری روش‌های جدید نبرد به صورت ناهمتراز را فراهم کند.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار