به روز شده در: ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۲:۲۳
وصیتنامه شهید «ایرج رنجبر»؛
شهید «رنجبر» در قسمتی از وصیت نامه خود آورده است: ای کسانی که سرمایه‌های مملکت هستید و تمام امید رهبرمان به شماست از یاری کردن به این انقلاب و همراه بودن با امام امت دست بر ندارید؛ زیرا سعادت دنبا و آخرت شما در گرو همین دو امر است.
کد خبر: ۴۷۰۲۶۸
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۷ - 05August 2021
جوانان از یاری کردن انقلاب  دست بر نداریدبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از بوشهر، شهید «ایرج رنجبر» در تاریخ 1344/09/09 در شهر دیر دیده به جهان گشود و در 1364/11/21 در اروندرود به شهادت رسید.
 
وصیت نامه شهید 
 
بسم الله الرحمن الرحیم

«لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم. انا لله و انا الیه راجعون. اشهد ان لا اله الا الله. اشهد ان محمداً رسول الله. اشهد ان امیرالمؤمنین علی، ولی الله».

با حمد و سپاس بیکران خدای را و با درود و سلام بر یگانه منجی عالم بشریت، حضرت مهدی (عج) و با سلام بر نائب بر حقش، امام امت، رهبر کبیر مستضعفان و مسلمانان جهان در قرن حاضر وصیت نامه‌ی خود را می‌نویسم:

قبل از هر چیز از پدر و مادر بزرگوارم می‌خواهم که اگر توفیق عظیم و سعادت ابدی نصیب من شد و در راه اهداف مقدس جمهوری اسلامی و بر پای کردن پرچم لا اله الا الله و کشته شدن در راهی که ارث آن از اولیاء الله به ما رسیده است یعنی شهادت در راه خدا هیچ ناراحتی و ماتمی به خود نگیرید.
 
و بدانید که جان دادن برای یک هدف والا و مقدس یعنی اسلام عزیز که بهترین مردان تاریخ و بهترین سرمایه‌های جامعه‌های اسلامی همچون حسین بن علی که حتی از  سر و جسم خود و از آل و عیال خود گذشت و سر خود را به نیزه‌ها داد تا دین جدش محمد (ص) بر پای بماند، بسی افتخار و سربلندی در نزد خداوند است.
 
آری جان دادن در راهی که حسین (ع) آن خط سرخ را امضا کرد چه راهی زیباست و چه بهتر از این که خداوند می‌فرماید: «ان الله اشتری من المؤمنین اموالهم و انفسهم بان لهم الجنه» و چه مشتری بهتر از خداوند و چه قیمتی بهتر از بهشت رضوان.
 
خدایا این مرگ سرخ را که بهترین ارمغان است از طرف تو برای من عطا فرما و خدایا تو شاهدی که این جان ناقابل و این خونی که در این دشت‌های لاله گون بر زمین ریخته می‌شود به رضای تو و به خاطر دین مقدست اسلام است.
 
و از تو می‌خواهم که این ذره‌ای که به دریای جود و کرمت و به لقا تو می‌پیوندند قبول بفرمایی.
 
خدایا این جوانانی که خالصانه در راه احیاء احکام دینت قدم برداشته اند و در این راه از سر و جان خود گذشته اند پیروز بفرما و این جمهوری اسلامی را به دست رهبر کبیر انقلاب به صاحب اصلیش، حضرت مهدی (عج) بسپار. الهی آمین یا رب.
 
وصیتی که به هم سن و سال‌های خود دارم این است، جوانان عزیز،‌ ای کسانی که سرمایه‌های مملکت هستید و تمام امید رهبرمان به شماست از یاری کردن به این انقلاب و همراه بودن با امام امت دست بر ندارید؛ زیرا سعادت دنبا و آخرت شما در گرو همین دو امر است.
 
مطیع بودن به دستورات اسلامی و پرداختن به تهذیب نفوس، خود همیشه به یاد خدا باشید؛ زیرا تنها یاد خداست که دل‌ها آرامش پیدا می‌دهد.
 
فکر نکنید که چیز‌هایی غیر از این باعث تسکین دل‌های شما می‌گردد و اگر غیر از این باشد بدانید که آن هوای نفس و شیطان است و دل‌های شما خیلی حساس است و بکوشید که تنها قلبتان در فکر خدا باشد؛ زیرا امام صادق (ع) می‌فرماید: «قلب‌ها جای خداست و جا ندهید غیر از خدا در قلب‌های خود سجده کنید با ساجدین و رکوع روید با راکعین».
 
امّت شهید پرور نیز بدانند که این نماز جمعه و این امام جمعه عزیز یکی از نعمات ارزنده‌ی خداوندی است که نصیب شما شده است.
 
و قدر آن را بدانید که حتماً ان شاء الله می‌دانید که حدیث است پایی که برای نماز جمعه قدم بر می‌دارد طرف جهنم نمی رود و همین طور برادران عزیزم وصایای این برادر حقیرتان را از جان و دل عمل کنید.
 
و باعث افتخار باشید برای خانواده گرامی، خدا ان شاء الله پشت و پناهتان باشد و باز تکرار می‌کنم از پدر و مادرم عاجزانه می‌خواهم که در مرگ من خیلی نگران نباشید.
 
مگر خدا نمی‌فرماید:« الذین اذا اصابتهم مصیبه، قالوا انا لله و انا الیه راجعون»، همه‌ی ما برای مرگ آفریده شده ایم و همگی کاروانی هستیم که به سوی مرگ می‌شتابیم؛ اما یکی زودتر و یکی دیرتر می‌رود.
 
و از خدا بخواهید که این قربانی نا قابل از شما قبول بفرماید و بخواهید که صبر جمیل به شما عنایت بفرماید که بهترین سرمایه ها، صبر در برابر مشکلات است.

و، اما دوستان دانشجویم که مشغول تحصیل هستید، بدانید که معلمی شغل با اهمیتی است که به قول امامان شغل انبیاست و چه شغلی بهتر از این، ان شاء الله که سرمایه‌های خوبی برای جامعه اسلامی باشید.
 
و این بچه‌هایی که امید این انقلاب هستند و در زیر دست شما، خوب پرورش دهید و واقعاً امیدی باشد برای امام و انقلاب اسلامی  ان شاء الله تعالی و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته.
 
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی، حتی کنار مهدی خمینی را نگهدار. حکومت اسلامی به دست مهدی بسپار. رزمندگان اسلام نصرت عطا بفرما. الهی آمین یا رب. مرا در شاهزاده ابوالقاسم نزد دیگر شهدا دفن نمایید.

انتهای پیام/
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار