به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۹
یک بام و دوهوا در رام‌الله؛
در حالی که خبرنگاران فلسطینی طی هفته‌های اخیر بشدت از سوی نیروهای تشکیلات خودگردان سرکوب می‌شوند، اقدام ساف در استقبال از یک هیأت رسانه‌ای صهیونیست، با واکنش تند اتحادیه روزنامه‌نگاران فلسطینی مواجه شد.
کد خبر: ۴۷۰۱۷۲
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۵ - 05August 2021

استقبال از خبرنگاران صهیونیست و سرکوب خبرنگاران فلسطینیبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، کمیته ارتباط با جامعه اسرائیلی در سازمان آزادی‌بخش فلسطین، دیروز (چهارشنبه - ۴ آگوست)، یک نشست خبری با رسانه‌های اسرائیلی در مقر این سازمان در شهر رام‌الله برگزار کرد.

کمیته مذکور هدف از برگزاری این نشست را ارائه تصویری از واقعیت فلسطین به دلیل سیاست‌های شهرکسازی اشغالگر و پاکسازی نژادی به ویژه در شهر قدس، اعلام و تاکید کرد که به دنبال ارائه جزئیات رنج‌‌های روزمره فلسطینی‌ها در جریان سیاست‌های راست‌گرایان اسرائیلی به جامعه اسرائیلی است. سیاست‌هایی که نه به ثبات و نه صلح منجر می‌شود.

بنا بر این گزارش در این نشست، «محمد المدنی» عضو کمیته مرکزی جنبش فتح، «احمد مجدلانی» عضو کمیته اجرایی ساف، «اشرف العجرمی» وزیر سابق امور اسرا و «شداد العتیلی» رئیس سابق اداره آبهای فلسطین حضور داشتند.

به نوشته «العربی الجدید»، «محمد اشتیه» نخست‌وزیر فلسطین از دیدار با این خبرنگاران اسرائیلی از بیم خشم افکار عمومی فلسطینی‌ها به ویژه پس از حمله دو هفته پیش نیروهای سرویس‌های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین به خبرنگاران فلسطینی خودداری کرد.

با این وجود، اتحادیه روزنامه‌نگاران فلسطینی طی بیانیه‌ای که شب گذشته منتشر کرد، برگزاری این نشست رسانه‌ای با خبرنگاران صهیونیست را محکوم کرد و آن را ضربه‌ای به تلاش‌های این اتحادیه، روزنامه‌نگاران و رسانه‌های فلسطینی در افشای خبرسازی‌های رسانه‌ای صهیونیست‌ها که به دستور سرویس‌های امنیتی رژیم اشغالگر صورت می‌گیرد، دانست.

در ادامه این بیانیه آمده است که شمار زیادی از خبرنگاران اسرائیلی از شهرک‌نشینان و نیروهای امنیتی هستند که در جنایات علیه روزنامه‌نگاران فلسطینی و رسانه‌هایی که جنایات صهیونیست‌ها را برملا می‌کنند، شریکند. چنین دیدارهایی که به منزله عادی‌سازی روابط است، با چه توجیهی صورت می‌گیرد. دیدارهایی که به منزله ضربه به دستاوردهای رسانه‌های فلسطینی و موفقیت آن در انتشار جنایات صهیونیست‌ها است.

اتحادیه روزنامه‌نگاران فلسطینی اعلام کرد: «برگزاری چنین دیدارهایی، آن هم در مقر سازمان آزادی‌بخش فلسطین در شرایطی که اشغالگران همچنان در حال ارتکاب جنایات بزرگ علیه روزنامه‌نگاران و جلوگیری از ورود آن‌ها به قدس و اراضی اشغالی هستند و از فعالیت رسانه‌های فلسطینی جلوگیری می‌کنند و دفاتر آن‌ها و حتی دفاتر تلویزیون فلسطین را می‌بندند، خطایی بزرگ است که نمی‌توان بر آن سکوت کرد».

این اتحادیه از کمیته اجرایی ساف خواست تا چنین دیدارهایی را متوقف و عاملان برگزاری آن را بازخواست کند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار