به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۹
رئیس کمیته عالی انقلاب یمن:
الحوثی گفت، نباید از رنج و گرسنگی به عنوان سلاحی علیه ملت برای توقف تجاوز ائتلاف سعودی استفاده شود و برای تحقق صلح واقعی، محاصره یمن باید بدون باج‌خواهی پایان یابد.
کد خبر: ۴۷۰۱۷۱
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۸ - 05August 2021

راه صلح جدی در یمن، پایان محاصره بدون باج‌خواهی استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن گفت، آمریکا و متحدان آن که ملت یمن را محاصره کرده‌اند، حق ندارند کسانی را که با اشغال یمن مخالفند، به تحمیل رنج به ملت یمن متهم کنند.

وی در توییتر خود نوشت: برای یک مبارز در داخل این عاقلانه نیست که خودش را محاصره کرده و بدون دلیل و بدون وجود جایگزین با ورود نیازهای مردم از خارج مخالفت کند. یمن از دهه هفتاد تا کنون ۹۹ درصد بر واردات تکیه داشته و باعث رنج خودش شده است.

الحوثی در واکنش به گفته‌های ائتلاف آمریکایی-بریتانیایی-سعودی-اماراتی و متحدان که از طریق میانجی‌ها منتقل می‌شود هم نوشت: ورودی صلح جدی، پایان رنج ملت یمن با رفع محاصره و فراهم کردن فضای انسانی برای ملت یمن بدون باج‌خواهی یا چانه‌زنی است.

الحوثی ادامه داد، نباید از گرسنگی و رنج به عنوان سلاحی علیه ملت برای توقف تجاوز ائتلاف سعودی استفاده شود.

معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن هم گفت که ریاض و صنعاء باید مرحله جدیدی از گفت‌وگو را آغاز کنند. «حسین العزی» شامگاه چهارشنبه (دیشب) در گفت‌وگو با شبکه المیادین درباره راه حل بحران یمن گفت: عربستان سعودی باید با دولت نجات ملی یمن در صنعاء همکاری کرده و دو طرف سخت تلاش کنند تا محاصره برداشته شده و جنگ متوقف شود.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار