به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۹
حمله دوباره به شبکه برق عراق؛
وزارت برق عراق از تخریب ۱۴ دکل برق دیگر در استان صلاح‌الدین در شمال عراق خبر داد.
کد خبر: ۴۷۰۱۶۸
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۴ - 05August 2021

استان صلاح‌الدین در خاموشی کامل فرو رفتبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، وزارت برق عراق امروز (پنجشنبه) از تخریب ۱۴ دکل برق‌رسانی در استان صلاح‌الدین و خاموشی کامل در این استان خبر داد.

به نوشته موازین نیوز، «احمد موسی» سخنگوی این وزارتخانه گفت که ۱۴ دکل انتقال برق شب گذشته و امروز صبح به دلیل انفجار بمب تخریب شد.

وی این واقعه را حمله گسترده به خطوط و دکل‌های انتقال برق توصیف کرد.

انفجار دکل‌های برق در عراق چند ماهی است که آغاز شده و به گفته مقامات عراقی، تروریست‌های داعش عامل این انفجار‌ها و قطع گسترده برق هستند؛ آن هم در کشوری که در شرایط عادی دچار کمبود برق است.

روابط عمومی شرکت برق نیز در بیانیه‌ای از انفجار دکل‌های برق با عنوان «جنگ دکل‌ها» یاد کرد و گفت که این جنگ در تمامی استان‌های شمالی گسترش یافته است و خرابکاران امکانات و توانایی شرکت برق و زیرساخت‌ها را هدف قرار داده‌اند تا در گرمای شدید تابستان موجبات نارضایتی مردم را فراهم کنند.

به گفته این وزارتخانه نیرو‌های فنی و نیرو‌های نظامی در راستای تعمیر و حفظ و نگهداری دکل‌های برق شبانه و روز در تلاش هستند.

ماه گذشته «محمد رضا» رئیس کمیسیون دفاع و امنیت ملی پارلمان عراق در سخنانی گفت که تروریست‌های داعش طبق دستور سرکرده جدید خود اقدام به انفجار دکل‌های برق می‌کنند تا عراق را در تنگنای اقتصادی و امنیت بازار را هدف قرار دهند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار