به روز شده در: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴
جانشین معاونت ارزیابی قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء (ص):
امیر سرتیپ جهانشاهی گفت: مهمترین مؤلفه نیرو‌های مسلح، داشتن آمادگی رزمی و توان دفاعی است تا بتوانند در برابر تهدیدات روز دشمن ایستادگی کنند.
کد خبر: ۴۷۰۰۴۷
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۲ - 04August 2021

آمادگی رزمی و توان دفاعی مهمترین مولفه یگان‌های نظامی است

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «علی جهانشاهی» جانشین معاونت نظارت و ارزیابی قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیا (ص) در جمع فرماندهان یگان‌های عمده نیروی زمینی ارتش، با تأکید بر اینکه فرماندهان باید یگان خود را همواره در شرایط شب عملیات آماده نگه‌دارند اظهار داشت: مطالبه فرماندهی معظم کل قوا این است که در هر حالتی یگان‌های نظامی باید از آمادگی رزمی و توان دفاعی بالایی برخوردار باشند و فرماندهان باید یگان تحت امر خود را همانند شب عملیات ببینند.

وی ارزیابی یگان‌های نیرو‌های مسلح را بسیار مهم خواند و افزود: ارزیابی میدانی توان و آمادگی دفاعی و رزمی در راستای روزآمد کردن نیرو‌های مسلح برای مقابله با تهدیدات و جنگ‌های آینده است.

جانشین معاونت نظارت و ارزیابی قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص) در بخش دیگری از سخنانش به موضوع مهم نیروی انسانی اشاره و عنوان کرد: نیروی انسانی در سطح نیرو‌های مسلح بسیار مهم و مؤلفه اصلی محور آمادگی رزمی است به‌ویژه در ارتقای آمادگی رزمی و توان دفاعی بعنوان محور است.

امیر جهانشاهی با اشاره به موضوع مهم «تحرک» در یگان‌های نیروی زمینی ارتش گفت: قدرت نظامی و دفاعی باید همیشه در اوج باشد.

وی با بیان اینکه تحرک و چابکی یگان‌های نیروی زمینی ارتش هم‌اکنون در حد مطلوبی است، افزود: در شرایط کرونایی نیز آموزش‌ها نادیده گرفته نشد.

جانشین معاونت نظارت و ارزیابی قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص) در پایان تأکید کرد: نیرو‌های نظامی در هر شرایطی باید برای ارتقای آمادگی رزمی تلاش کنند.

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار