به روز شده در: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۶
معاون آموزش و پژوهش ستاد کل نیروهای مسلح:
امیر سرتیپ باقری گفت: دیپلماسی ورزشی موضوعی است که همواره باید مورد توجه قرار گیرد؛ به همین منظور باید در هیأت‌های بین‌المللی ورزشی صاحب کرسی باشیم.
کد خبر: ۴۶۹۹۸۶
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۶ - 04August 2021

دیپلماسی ورزشی همواره باید مورد توجه قرار گیرد

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «محمدحسن باقری» معاون آموزش و پژوهش ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز در آیین تکریم و معارفه رؤسای جدید و قدیم اداره ورزش و آمادگی جسمانی ستاد کل نیرو‌های مسلح و تقدیر از «جواد فروغی» دارنده مدال طلای تیراندازی مسابقات المپیک، اظهار داشت: اگر قرار است در مسابقات بین‌المللی ورزشی نیرو‌های مسلح (سیزم) شرکت کنیم، بایستی از امروز باید برنامه‌ریزی کنیم؛ زیرا برای موفقیت نمی‌توانیم شش ماه مانده به شروع مسابقات به تمرین و فراهم کردن زمینه‌های موفقیت بپردازیم.

وی افزود: دیپلماسی ورزشی موضوعی است که همواره باید مورد توجه قرار گیرد به همین منظور باید در هیأت‌های بین‌المللی ورزشی صاحب کرسی باشیم؛ این تجربه را ما در مسابقات بین‌المللی ورزشی نیرو‌های مسلح (سیزم) داشتیم؛ لذا بخش کشوری هم برای اینکه بتواند در تصمیم‌گیری‌های بین‌المللی صاحب‌نظر باشد، باید در نهاد‌های بین‌المللی ورزش صاحب کرسی و رأی باشد.

معاون آموزش و پژوهش ستاد کل نیروهای مسلح گفت: موضوع ورزش همگانی هم موضوع دیگری است که نباید مورد بی‌توجهی قرار گیرد؛ در این رابطه علاوه بر توسعه زیرساخت‌ها باید از دانش روز هم بهره‌مند باشیم؛ از سوی دیگر، ورزش‌های مرتبط با مأموریت نیرو‌های مسلح نیز باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: موضوع کاهش وزن در نیرو‌های مسلح هم یکی دیگر از موضوعاتی است که با ورزش میسر خواهد شد؛ این تحرک و نشاط و ورزش همواره باید نیرو‌های مسلح به آن توجه کنند.

امیر باقری عنوان کرد: زیرساخت نیرو‌های مسلح در سطح کشور از وضعیت خوبی برخوردار است؛ لذا ما آمادگی داریم به بخش کشوری ورزش هم کمک کنیم؛ البته برای نهادینه شدن این کمک‌ها نیرو‌های مسلح آماده امضای تفاهم‌نامه با بخش کشوری ورزش هستند.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار