به روز شده در: ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۲
فرمانده عملیات هوایی نیروی هوا فضای سپاه:
سردار فرزادی‌پور گفت: حضور ما در عملیات اطفاء حریق در ترکیه نشان دهند ظرفیت بالای فنی ما و همچنین به خاطر مسائل انسان دوستانه است و ما حامل پیام ملت بزرگ ایران در این عملیات هستیم.
کد خبر: ۴۶۹۹۵۳
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۹ - 03August 2021

انجام ۱۸۰ سورتی عملیات اطفاء حریق طی امسال در هفت نقطه کشور/ شرکت در عملیات اطفاء حریق ترکیه نشان‌دهنده ظرفیت بزرگ ماستبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرتیپ دوم پاسدار خلبان شمس الدین فرزادی پور فرمانده عملیات هوایی نیروی هوا فضای سپاه با اشاره به اینکه به دنبال آتش سوزی‌های گسترده در هشت استان ترکیه و درخواست رسمی دولت آنکارا برای کمک در بخش اطفاء حریق و براساس دستور ستاد کل نیرو‌های مسلح یک فروند هواپیمای ایلیوشن و دو فروند بالگرد اطفاء حریق با تجهیزات کامل به این کشور اعزام شد که از لحظه ورود تاکنون مشغول کمک و اطفاء حریق هستند و تا زمانی که نیاز باشد در آنجا حضور خواهند داشت.

وی با بیان اینکه نیروی هوافضای سپاه در ۱۰ سال گذشته بالغ بر هزار و ۲۰۰ سورتی پرواز عملیات اطفاء حریق داشته ایم، اظهار داشت: تقریباً در همه مواردی که در نقاط مختلف کشور شاهد آتش سوزی‌های شدید بوده ایم نیروی هوا فضای سپاه در آنجا حضور داشته و فعالیت کرده است و اگر امروز نیرو‌های پروازی و عملیاتی ما و متخصصان و مهندسان ما آنقدر حرفه‌ای و قابل قبول شده اند که می‌توانند در سطح بین المللی فعالیت کنند، این نشأت گرفته از تلاش این عزیزان در ۱۰ سال گذشته در بخش‌های مختلف کشور بوده است.

فرمانده عملیات هوایی نیروی هوا فضای سپاه با اشاره به این که در چهار ماه ابتدایی امسال ما بالغ بر ۱۸۰ سورتی عملیات اطفاء حریق در هفت نقطه کشور از جمله یاسوج، مرودشت، جهرم، نقده، گلستان و چند نقطه دیگر داشته ایم، افزود: این در حالی است که نقطه استقرار ما در تهران است، ولی به محض اطلاع از این حوادث وارد عملیات شده ایم.

سردار فرزادی پور با تاکید بر اینکه استفاده از هواپیما و بالگرد در اطفاء حریق با درخواست و نظر متخصصان انجام می‌شود، گفت: عملیات اطفاء حریق تابع عوامل مختلفی همچون موقعیت جغرافیایی، درجه حرارت هوا، شدت باد و محل حریق است، ولی هر جایی که به تشخیص کارشناسان درخواستی از هواپیمای ایلیوشن شده است ما حضور داشته ایم.

وی افزود: در آتش سوزی هورالعظیم عمده عملیات با هواپیمای ایلیوشن انجام شد و در روز در شرایط گرمای هوای خوزستان ۱۰ پرواز عملیاتی داشتیم که بسیار قابل توجه است و نوعی رکورد است یعنی ۱۲ ساعت مداومت پروازی، و دوستانی که در حوزه هوانوردی کار می‌کنند از اهمیت این موضوع آگاه هستند.

فرمانده عملیات هوایی نیروی هوا فضای سپاه حضور در عملیات اطفاء حریق در ایلام و پاسارگاد شیراز با استفاده از هواپیما را از دیگر عملیات‌های این نیرو برشمرد و گفت: هر زمانی که متخصصان ما تشخیص دهند و درخواست شود ما حتماً در آن حضور خواهیم داشت و کارنامه عملیاتی مجموعه این را نشان می‌دهد هر چند همه نیرو‌های مسلح در همه شرایط در خدمت مردم هستند.

سردار فرزادی پور با بیان اینکه در فاصله سال‌های ۹۶ تا ۹۸ فقط در دو موضوع سیل و زلزله در شمال و جنوب کشور و کرمانشاه ما بیش از ۵۰۰ پرواز انجام دادیم که قابلیت این نیرو‌ها را نشان می‌دهد، افزود: همه امکانات ما در خدمت مردم است و ما هم به عنوان پاسداران و فرزندان این ملت در هر حادثه‌ای و هر موضوعی در کنار ملت هستیم و تا جایی که از دستمان برآید، خدمت می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه به دنبال اعزام نیروی عملیاتی اطفاء حریق به ترکیه شیطنت رسانه‌ای در فضای مجازی توسط معاندان انجام شده است که این هواپیما‌ها چرا اعزام شده اند؟ گفت: دو نکته را در این خصوص باید بگویم اول این که ما به عنوان فرزندان ملت در هر شرایطی و در هر بحرانی دوشادوش مردم و در کنار آن‌ها بوده ایم و خواهیم بود و کوچکترین تردیدی نیست که این سرمایه‌های مردمی اولویت اول و آخر آن برای مردم است.

وی تصریح کرد: نکته دوم اینکه اگر امروز خداوند به واسطه لطف و عنایتش توانمندی به متخصصان ما داده است که قادرند عملیات بزرگ و سخت اطفاء حریق در سطح بین المللی انجام دهند و پذیرفته نیز شده اند، این را می‌گویم که ما به عنوان نماینده مردم ایران و نماینده جمهوری اسلامی در این مأموریت‌ها حضور داریم.

فرمانده عملیات هوایی نیروی هوا فضای سپاه افزود: مردم ایران مردمی هستند با گذشته تاریخی غنی و روحیات عاطفی و انسان دوستانه و طبیعتاً این موضوع‌ها نیز موضوعی انسانی است و اگر ما در آنجا حضور داریم ما حامل پیام مردم ایران به کشور‌های دوست و همسایه هستیم.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار