به روز شده در: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۱
جانشین فرمانده کل سپاه:
دریادار فدوی با اشاره به تشکیل جهاد سازندگی به فرمان ‌امام راحل گفت: اگر جهاد سازندگی بود، خیلی از گرفتاری‌ها و محرومیت‌هایی را که در کشور داریم، دیگر شاهد‌ نبودیم.
کد خبر: ۴۶۹۵۹۷
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۲ - 01August 2021

خیلی از ‌محرومیت‌ها با انحلال جهاد سازندگی شروع شد/ گروه‌های جهادی ‌«گرفتاری‌ها» را کم کرده‌اندبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، دریادار پاسدار «علی فدوی» جانشین فرمانده کل سپاه امروز در یادواره شهدای حرکت‌های جهادی با عنوان «جهادگران آسمانی» که در حرم رضوی برگزار شد، اظهار داشت: بسیجیان در سراسر میهن اسلامی به خیل بزرگ جهادگران صحنه‌های مختلف تبدیل شده‌اند و یک صحنه و دو صحنه نیست و هر روز اضافه شده‌اند و ابعاد جدیدی از خدمت‌رسانی را برقرار کرده‌اند.

وی ادامه داد: بسیجیان در سیل و زلزله و خشکسالی حضور پیدا کردند و گاهی نیز حضور بسیجیان به این علت‌ها نبود و متاسفانه به علت عدم اقدامات اساسی که وظیفه ما بوده، حضور پیدا کرده‌اند. اگر جهاد سازندگی بود، خیلی از گرفتاری‌ها و محرومیت‌ها که در کشور داریم را دیگر شاهد نبودیم. جهاد سازندگی که حضرت امام راحل درست کرد از بین بردند و مجموعه‌ای را که آمریکایی‌ها درست کرده بودند، دنبال کردند.

جانشین فرمانده کل سپاه بیان کرد: گرفتار یک سری از گرفتاری‌ها هستیم که در شأن انقلاب اسلامی و ملت رشید ما نیست. وقتی ملت، انقلاب و مکتبی می‌تواند طبق دستور خدا عمل کند و خدا هم به وعده‌اش عمل کند، تمام مستکبران را به خاک مذلت می‌کشاند؛ ملت ما با این توانمندی نباید این گرفتاری‌ها را داشته باشند، اما شروط را باید بندگان خدا انجام دهند. خدا در سخت‌ترین کار عالم به وعده خود عمل می‌کند و پیروزی رقم می‌زند.

سردار فدوی خاطرنشان کرد: هشت سال دفاع مقدس از وظایفی بود که برای آن جان دادیم و جان انسان عزیزترین چیز است؛ در مراحل بعدی هم که پیش آمد، همچنان این قضیه برقرار است و امروز هم می‌بینیم و می‌شنویم که از جبهه‌های مقاومت شهید می‌آورد. خداوند وقتی ملتی تکالیفش را انجام دهند وعده‌شان محقق می‌شود. در کار‌هایی که مثل کار‌های سخت نیاز به جان دادن نیست حتما وعده خداوند متعال محقق می‌شود، اما ما نیز باید به شرایط عمل کنیم، اما اگر به روش‌هایی عمل کنیم که دشمن خدا گفته این وعده محقق می‌شود؟ به روش‌های اقتصادی برای حل مشکلات گردن نهادیم که دشمنان ما آن را تبدیل به قانون و دستورالعمل کردند.

وی بیان کرد: خداوند متعال برای حل مسائل بندگانش آیا کم گذاشته است؟ در آخرین دین خدا که اسلام است و آخرین پیامبر خدا که حضرت محمد مصطفی (ص) است و در آخرین کتاب خودش یعنی قرآن ایا می‌شنویم که برای بندگان کم گذاشته باشد و چیزی را که بندگان نیاز دارند گفته نشده باشد؟

سردار فدوی افزود: وقتی ما به قاعده عمل نکنیم، چطور انتظار داریم؟ برای همین است که دعا می‌کنیم خدایا ما را یک آن به خود واگذار نکن. معیشت و اقتصاد مردم جزو موضوعات مهم است. یادمان نرود آن حدیثی را که بر تامین معیشت تاکید می‌کند. این نکته، نکته مهمی است که به لحاظ عدم توجه کسانی که مسئول بودند به این گرفتاری‌ها دچار شدیم. الان گرفتار چه موضوعی در خوزستان هستیم؟ ۴۲ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی گرفتار آب هستیم. دو سال پیش همه سپاه و بسیج در خوزستان مسئله را دنبال کردند که ثانیه‌ای ۱۲ میلیارد متر مکعب راهی دریا شود و خوزستان را خراب نکند، اما مجموعه‌هایی که مسئولند به وظایفشان عمل نکردند تا مسائل حل شود.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت فعالیت گروه‌های جهادی بیان کرد: دلی، زبانی، عملی و مالی اگر وارد عرصه جهادی شوید هیچ محدودیتی وجود ندارد. عالمی مثل حضرت امام ندیده‌ایم؛ ایشان ۴۵ سال در درون خودشان کار کردند تا به پیروزی انقلاب اسلامی منتهی شد. ابتدا انسان باید در درون خودش کار کند. خداوند متعال نیز می‌فرماید چنین انسانی را من به او قدرت می‌دهم و قطعا حضرت امام مصداق حدیث قدسی است.

سردار فدوی تاکید کرد: هر سیستمی دو وجه دارد؛ یکی روح سیستم و دیگری ظاهر امر است؛ خیر و برکتی که امروز در برخی نهاد‌های انقلابی شاهد هستیم ناشی از وجود به وجود آورنده آن یعنی امام راحل است.

وی خاطرنشان کرد: امروز ۴۷ شهید بسیجی خدمت داریم که شناسایی شده‌اند. برای بسیجی ممکن است حادثه‌ای رخ دهد و به خیل شهدا بپیوندد. این عزیزان پای کار جهاد آمده‌اند؛ این‌ها هم می‌دانند ممکن است این اتفاق برای آن‌ها رخ دهد، اما وارد عرصه می‌شوند.

جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: باید هرچه با قوت بیشتری این خدمات جهادی صورت بگیرد؛ در مجلس انقلابی در حال اصلاح یک قانون هستند و ان‌شاء‌الله با وفاق کامل میان مجموعه بسیج و سپاه و مجلس این کار با ابعاد وسیع و کیفیت بهتر صورت بگیرد تا شاهد مشکلی نباشیم. برخی از گرفتاری‌هایی که سال ۵۸ در منطقه بشاگرد وجود داشت، امروز در سال چهل و دوم پیروزی انقلاب نباید وجود داشته باشد.

سردار فدوی گفت: گروه‌های جهادی هر جا حضور داشته‌اند، گرفتاری‌ها را کم کرده‌اند و براساس قانون بودجه ۱۴۰۰ مبلغ خوبی برای این مهم دیده شده و امیدواریم یک حرکت غیرقابل قیاس با سال‌های قبل را در سال ۱۴۰۰ شاهد هستیم و امیدواریم این حرکت در سال‌های بعد هم ممتد باشد. اکنون ۴۲ هزار گروه جهادی در کشورند که این‌ها ثبت شده بسیج هستند و ممکن است گروه‌هایی باشند که ثبت هم نکرده‌اند؛ در جنگ هم خیلی‌ها بودند، اما یک پرونده پر نکردند که بسیجی هستند و اکنون نیز گروه‌های جهادی زیادی این وضعیت را دارند.

وی خاطرنشان کرد: جمعی که به عنوان جمع انقلاب اسلامی هستند، باید وحدت داشته باشند و این وحدت مورد تاکید خداوند متعال است؛ رمز پیروزی انقلاب اسلامی نیز وحدت کلمه است و اگر این وحدت کلمه نبود، سر سفره پیروزی انقلاب اسلامی نبودیم و نمی‌توانستیم کار‌های جهادی و خدمت به مردم را صورت دهیم.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: باید به دستور خداوند که بار‌ها توسط رهبر انقلاب اسلامی برای ما تاکید شده عمل کنیم و وحدت کلمه داشته باشیم؛ همان‌طور که شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی در خدمت انقلاب بودند شهدای جهادی نیز پشتوانه این حرکت هستند و باید راه را پرسرعت پیش ببریم.

سردار فدوی گفت: خدمت آقای رئیسی که با مجموعه سپاه رسیدیم، عنوان شد فکر می‌کنم اکنون زمانی است که ملت ما بعد از سختی‌های زیاد، آسانی برایش شکل بگیرد و وقتی ملتی قرار است برایش آسانی شکل بگیرد، زمینه برای کار جهادی بیشتر صورت می‌گیرد و باید خود را آماده کنیم که در این عرصه نیز باقدرت ورود کنیم و منتظر عنایت ویژه خدا و وعده‌ها باشیم؛ زیرا در وعده خدا تخلفی نیست.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار