به روز شده در: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۰
وزیر دفاع:
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، ارتش و سایر نیرو‌های مسلح ما توانستند به خوبی کار خود را در تربیت نیروی انسانی ارزشی و کارآمد انجام دهند، گفت: کادر درمانی ما ایثارگر هستند و تا شهادت به تکلیف و مسئولیت خود عمل می‌کنند.
کد خبر: ۴۶۹۵۰۹
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۵ - 01August 2021

شهدای مدافع سلامت تربیت شده دانشگاه‌های علوم پزشکی نیروهای مسلح هستندبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز (یکشنبه) در مراسم افتتاح ساختمان یاس فاطمی دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ارتش با اشاره به خدمات کادر درمانی کشور در مقابله با ویروس منحوس کرونا اظهار داشت: شاید تا پیش از شیوع کرونا، اهمیت این شغل شریف را آن‌گونه که باید درک نمی‌کردیم.

وی با اشاره به اهمیت شغل پزشکی در دین مبین اسلام گفت: در قرآن کریم و روایاتِ نقل شده از معصومین (ع) و بزرگان دین اسلام، همواره بر اهمیت نجات جان انسان‌ها تأکید شده است و با این عبارت که «هر کسی که جان یک انسان را نجات دهد، گویی که جان همه انسان‌ها را نجات داده است»، به اهمیت، ضرورت و شرافت کسوت پزشکی و کادر درمانی بیشتر پی می‌بریم.

وزیر دفاع اضافه کرد: یکی از بارزترین مصادیق روایت فوق، پزشکان، پرستاران و همه کسانی هستند که برای احیا و نجات جان انسان‌ها تلاش می‌کنند.

امیر حاتمی ادامه داد: در روایت دیگری آمده است، کسی که یک شبانه‌روز از یک بیمار پرستاری کند، با ابراهیم خلیل (ع) محشور خواهد شد و یا اینکه رفع نیاز یک بیمار، گناهان انسان را پاک می‌کند به گونه‌ای که گویی از مادر متولد شده است.

وی با بیان اینکه امروز درک همه ما از شغل پزشکی، متفاوت از گذشته است و اهمیت این شغل شریف برای ما بیشتر روشن شده است، افزود: شغل پزشکی اگر با نیت الهی انجام شود، بالاترین عبادات محسوب می‌شود؛ چراکه با نجات جان انسان‌ها ارتباط دارد.

وزیر دفاع با اشاره به مخاطرات شغل شریف پزشکی عنوان کرد: یک پزشک به واقع در مرکز انتشار ویروس کار درمانی انجام می‌دهد و یک پرستار نیز در فضایی تنفس می‌کند که تعداد زیادی بیمار کرونایی حضور دارند.

امیر حاتمی با تاکید بر اینکه شهدای مدافع سلامت امروز، ارزش این شغل را از هر زمانی روشن‌تر کرده‌اند، گفت: قطعاً این عزیزان با ایثارگری خود خدمت ویژه‌ای به جامعه بشری کردند؛ چراکه بی‌توجهی به بیماری مسری، می‌تواند تبعات جبران‌ناپذیری داشته باشد.

وی ادامه داد: اداره بهداشت و درمان نیرو‌های مسلح و ارتش جمهوری اسلامی علاوه بر مسئولیت‌های خود که در زمان جنگ ایفا خواهد شد، امروز در زمان بحران‌ها و حوادث غیرمترقبه نیز همواره پای کار بوده‌اند.

وزیر دفاع با اشاره به مأموریت‌های اصلی ارتش بیان کرد: ارتش از تمامیت ارضی کشور استقلال و نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع می‌کند و قطعاً اجرای این مأموریت‌ها برای کشور حیاتی است و اگر بخواهیم حیاتی بودن این مأموریت‌ها را متوجه شویم، باید نگاهی به کشور‌های اطراف مانند عراق، سوریه، افغانستان و کمی دورتر لیبی بیاندازیم که ارتش‌هایشان نتوانستند مأموریت اصلی را به خوبی انجام دهند و همین موضوع، سبب بی‌ثباتی و ناامنی در این کشور‌ها شده است.

امیر حاتمی افزود: اگرچه امروز به واسطه تحریم‌های ظالمانه، مشکلات اقتصادی وجود دارد، اما وضعیت ما خیلی بهتر از کسانی است که نیرو‌های مسلح‌شان نتوانستند مأموریت خود را به خوبی انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: اینکه امروز کادر درمانی ما ایثارگر هستند و تا شهادت به تکلیف و مسئولیت خود عمل می‌کنند، دلایل مختلفی دارد که مهم‌ترین آن عبارت است از اینکه در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، ارتش و سایر نیرو‌های مسلح ما توانستند به خوبی کار خود را در تربیت نیروی انسانی ارزشی و کارآمد انجام دهند؛ افرادی که این‌گونه ایثارگرانه با تلاش شبانه‌روزی، مسئولیت خود را ایفا کرده و در این راه به شهادت می‌رسند.

وزیر دفاع ادامه داد: قطعاً افرادی که در این مجموعه تازه‌تأسیس تربیت می‌شوند، مأموریت‌هایشان را با نیت الهی انجام خواهند داد و تا زمانی که این مرکز برقرار است و نیروی انسانی تربیت و خدمات ارائه می‌کند، پایه‌گذاران این مجموعه در اجر و ثواب آن شریک هستند.

امیر حاتمی همچنین با اشاره به دستاورد‌های وزارت دفاع در دوران تصدی خود در این وزارتخانه گفت: ما با بخش‌های مختلف نیرو‌های مسلح همکاری کردیم که نتیجه این همکاری‌ها در نیروی پدافند هوایی رسیدن به سامانه پدافندی «باور ۳۷۳» شد؛ سامانه‌ای که امروز موجب افتخار و بازدارندگی کشور است؛ همچنین نتیجه همکاری ما با نیروی هوایی، رسیدن به پروژه جنگنده «کوثر» است و در نیروی دریایی هم توانستیم پروژه‌های بزرگی، چون «دماوند»، «دنا»، «شاهین» و «فاتح» را به ثبت برسانیم.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها