به روز شده در: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۳
تمرین تخصصی پدافند پرتوی با مشارکت گروهان جنگ نوین برخی از مناطق و گروه‌های پدافندی در منطقه پدافند هوایی جنوب، در حوزه‌ی دفاع، پدافند و صیانت از هر نوع حادثهٔ هسته‌ای و خرابکاری برگزار شد.
کد خبر: ۴۶۹۴۶۱
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۴ - 31July 2021

تمرین تخصصی پدافند پرتوی در منطقه پدافند هوایی جنوب برگزار شدبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سرهنگ ستاد رضا کلهری فرمانده منطقه پدافند هوایی جنوب با بیان اینکه پدافند پرتوی در واقع دفاع، پدافند و صیانت از هر نوع حادثهٔ هسته‌ای و خرابکاری است، اظهار داشت: این حادثه هسته‌ای می‌تواند نشت کارخانه، اقدام تروریستی گروهی در نزدیکی مراکز هسته‌ای و همچنین می‌تواند تهدیدات هسته‌ای باشد.

وی با بیان اینکه پیامد این رزمایش نشان دادن ارتقاء و آمادگی نیرو‌های نظامی در برابر هر نوع حادثه هسته‌ای است که به طور خواسته یا ناخواسته به وجود می‌آید، تصریح کرد: داشتن آمادگی لازم به منظور دفاع از هرگونه حادثه‌ی هسته‌ای از اولویت‌های نیروی پدافند در حوزه‌ی دفاع به موقع می‌باشد.

فرمانده منطقه پدافند هوایی جنوب، خاطرنشان کرد: در این تمرین اقدامات اولیه رفع آلودگی بر روی مجروحان فرضی حملات هسته‌ای انجام شد و همچنین نوع حمله و خرابکاری هسته‌ای توسط کارشناسان متخصصی که در این تمرین حضور داشتند تعیین و مشخص شد و متعاقب آن اقدامات پیشگیرانه صورت گرفت.

بنابر این گزارش، به مجموعه اقدامات رصد و پایش، آشکارسازی، هشداردهی، تشخیص، تصمیم و عملیات، کنترل و حفاظت، پیشگیری و امداد و نجات، درمان، بازیابی و بازتوانی منابع، محدود سازی و رفع آلودگی در برابر تهدیدات و حوادث پرتوی، برای به حداقل رساندن آثار و عواقب زیان بار ناشی از این عملیات، پدافند پرتوی می‌گویند

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار