به روز شده در: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۳
برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید «محمدهاشم رسولی» تعلق گرفت.
کد خبر: ۴۶۹۳۵۲
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۰ - 31July 2021

اعطای نشان فداکاری به شهید «محمد هاشم رسولی»به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت‌ساز دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام، «محمدهاشم رسولی» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه افسری امام علی (ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

بنابراین گزارش، شهید محمدهاشم رسولی در اسفند ۱۳۲۸ در شهر تهران دیده به جهان گشود. پس از اخذ مدرک دیپلم، در سال ۱۳۵۱ در آزمون ورودی دانشکده افسری پذیرفته شد و به استخدام ارتش درآمد.

پس از فارغ‌التحصیلی، برای طی دوره مقدماتی زرهی به مرکز زرهی شیراز منتقل شد. با اتمام این دوره در سال ۱۳۵۵ به لشکر ۹۲ زرهی منتقل شد و در مشاغل فرماندهی دسته و سپس فرماندهی گروهان به خدمت خود ادامه داد.

با شروع تهاجم ارتش بعث عراق در منطقه خوزستان حضور داشت و برای دفاع از خرمشهر به همراه یگان تحت امرش اعزام شد. وی و یگان تحت امرش در زمره مدافعان جان‌برکف خرمشهر بود که سرانجام در روز بیستم مهر ۱۳۵۹ در نبرد مستقیم با ارتش بعثی عراق به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار