به روز شده در: ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۱
با صدور بیانیه‌ای صورت گرفت؛
روسیه به تحرکات و تنش های اخیر مرزی میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان در قره باغ واکنش نشان داد.
کد خبر: ۴۶۹۲۸۲
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۰ - 30July 2021
اعلام نگرانی روسیه نسبت به تنش مرزی ارمنستان و جمهوری آذربایجانبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، روسیه به تحرکات و تنش های اخیر مرزی میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان در قره باغ واکنش نشان داد.
 
همزمان با تشدید تنش ها در قره باغ، وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای، ضمن اعلام نگرانی خود از تنش های اخیر، اعلام کرد که مسکو آماده است تا به آرام‌ شدن اوضاع در مرز جمهوری آذربایجان و ارمنستان کمک کند.
 
اعلام نگرانی روسیه همزمان با آن منتشر شده که وزارت دفاع ارمنستان سرنگونی یک پهپاد متعلق به جمهوری آذربایجان را تائید کرد.
 
در این ارتباط وزارت دفاع ارمنستان گفت: پهپاد «آئرواستار»، متعلق به جمهوری آذربایجان و در اطراف روستای «وانه وان» استان «گقارگونیک» ارمنستان سقوط کرده است.
 
جزئیات بیشتری از این موضوع اعلام نشده و جمهوری آذربایجان هم به این خبر هنوز واکنشی نداشته است.
 
در حالی که منطقه قفقاز طی حداقل سه ماه گذشته تا حدودی به آرامش نسبی دست یافته بود، به تازگی تنش مرزی میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان بالا گرفته است.
 
در پایان سپتامبر سال ۲۰۲۰ با آغاز جنگ در قره باغ کوهستانی و تبدیل شدن آن به یک درگیری طولانی مدت میان نظامیان آذربایجان و ارمنستان دوطرف متحمل تلفات غیرنظامی فراوانی شدند.
 
با این حال، تلاش‌های بسیار طرفین برای انعقاد آتش بس سرانجام در شب دهم نوامبر ۲۰۲۰ به ثمر رسید و جمهوری آذربایجان و ارمنستان در نهایت با وساطت مسکو توافق کردند که تبادل آتش را کاملاً متوقف کرده و زندانیان و اجساد کشته شدگان را مبادله کنند.
 
انتهای پیام/ 241
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار