به روز شده در: ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۰
امام جمعه پاوه:
ماموستا قادری گفت: اورامان سرزمین ادب، فرهنگ، اخلاق، هنر، دانش، عرفان، دیانت و بهداشت است و ثبت جهانی آن یک اقدام فاخر و ارزشمند است.
کد خبر: ۴۶۹۲۶۹
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۸ - 30July 2021

مسئولین از پناهنده شدن جوانان به کشورهای اروپایی با هدف اشتغال و درآمد جلوگیری کنندبه گزارش دفاع‌پرس از کرمانشاه، ماموستا ملا«قادر قادری» امام جمعه شهرستان پاوه در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان که با رعایت تمام شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد، اظهار داشت: اورامان سرزمین ادب، فرهنگ، اخلاق، هنر، دانش، عرفان، دیانت و بهداشت است و ثبت جهانی آن یک اقدام فاخر و ارزشمند است.

وی با بیان اینکه هر چند بُعد گردشگری و هنری این منطقه زبانزد خاص و عام است ادامه داد: ثبت جهانی اورامان بسیار مثبت است و مسئولان باید برای حفظ و پاسداری از ارزش های این منطقه، برای توسعه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی نیز برنامه ریزی لازم را داشته باشند تا از مواهب آن بهره مند شویم.

امام جمعه شهرستان پاوه ضمن قدردانی از همه عوامل و دست اندرکار ثبت جهانی اورامان تصریح کرد: در سال های گذشته برای بهبود اقتصاد و معیشت مردم و اشتغال جوانان این منطقه اقدام مطلوبی صورت نگرفته و باید این را مدنظر داشته باشیم.

ماموستا قادری اظهار داشت: رشد فرهنگی، حفاظت از آثار ثبت شده، اعطای مزایای بین المللی، اختصاص بودجه و اعتبارت و توسعه همه جانبه از رسالت ها و ماموریت های سازمان یونسکو است که امیدواریم با ثبت جهانی اورامان ، این موارد در این منطقه نیز محقق شود.

خطیب جمعه پاوه اضافه کرد: خداوند در آیه ۵۶ سوره احزاب، از شخصیت والای پیامبر(ص) تجلیل و به اهل ایمان نیز توصیه نموده که این سفیر الهی و رهبر مسلمانان را تجلیل کنند.

ماموستا قادری با بیان اینکه پیامبر جایگاه مهمی داشته و دارد و هر کس بر وی صلوات بفرستد پاداش می گیرد افزود: صلوات دادن موجب عزت و خیر و برکت و سعادت برای مسلمانان می شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار