به روز شده در: ۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۸
پس از اعتراض آفریقای جنوبی و الجزایر به عضویت رژیم صهیونیستی در اتحادیه آفریقا، نامیبیا نیز به تصمیم پذیرش این رژیم به عنوان عضو ناظر در اتحادیه آفریقا اعتراض کرد.
کد خبر: ۴۶۹۲۲۷
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۵ - 30July 2021

نامیبیا به عضویت رژیم صهیونیستی در اتحادیه آفریقا اعتراض کردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، پس از اعلام اخیر وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی درباره پیوستن این رژیم به اتحادیه آفریقا به عنوان عضو ناظر، کشور‌های آفریقایی یکی پس از دیگری اعتراض خود را به این تصمیم ابراز می‌کنند.

بر اساس گزارش بامداد امروز (جمعه) صفحه آفریقای خبرگزاری «آناتولی»، وزارت روابط بین‌الملل و همکاری نامیبیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که دولت این کشور از تصمیم اعطای عنوان عضو مراقب به تل‌آویو در اتحادیه آفریقا بسیاری نگران و مأیوس است.

در ادامه بیانیه مذکور آمده است که دادن عنوان ناظر به تل‌آویو با تشدید فشار‌های این رژیم علیه فلسطینیان و نقض حقوق بشر در فلسطین همراه شده است.

بر اساس این گزارش، نامیبیا همچنین تأکید کرد که تصمیم اعطای عضویت به تل‌آویو در اتحادیه آفریقا با اهداف و اصول اتحادیه آفریقا در تضاد است.

این کشور در بخش دیگری از بیانیه مذکور حمایت ثابت و همبستگی خود را با مردم فلسطین علیه اشغالگران اسرائیلی اعلام کرد.

این اعتراض در حالی صورت گرفته است که آفریقای جنوبی نیز اخیرا پیوستن رژیم صهیونیستی به اتحادیه آفریقا به عنوان عضو ناظر را محکوم کرد و آن را اقدامی غیرقابل توجیه خواند.

وزارت خارجه الجزایر نیز تأکید کرده بود که تصمیم پذیرش رژیم صهیونیستی به عنوان عضو ناظر اتحادیه آفریقا نمی‌تواند به اقدامات و رفتار‌های این رژیم مشروعیت ببخشد.

وزارت امور خارجه رژیم صهیونیسیتی در تاریخ سی و یکم تیر ماه در بیانیه‌ای اعلام کرد که «آدامسو آلالی» سفیر تل‌آویو در آدیس‌آبابا استوارنامه خود را به عنوان عضو ناظر به اتحادیه آفریقا ارائه کرده است.

«یائیر لاپید» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در بیانیه مذکور روز پیوستن تل‌آویو به اتحادیه آفریقا را روز «عید» این رژیم خواند.

«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در واکنش به این تصمیم اتحادیه آفریقا نامه‌ای اعتراضی به رئیس کمیسیون این اتحادیه ارسال کرد.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها