به روز شده در: ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۰
بیانیه اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان به مناسبت سالروز عملیات مرصاد؛
به مناسبت سالروز عملیات مرصاد، اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان بیانیه‌ای صادر کرد.
کد خبر: ۴۶۸۹۱۲
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۱ - 27July 2021

اتحاد و یکپارچگی  نیروهای  مسلح و مردمی رمز پیروزی در عملیات مرصادبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از خرم‌آباد، اداره‌‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان به مناسبت 5 مرداد مصادف با سالروز عملیات مرصاد بیانیه‌ای صادر کرد.

در متن این بیانیه آمده است:

عملیات مرصاد یکی از بزرگترین افتخارات رزمندگان اسلام در  هشت سال دفاع مقدس به شمار می‌رود. این عملیات که توسط منافقین طرح‌ریزی شد با  اتحاد، همدلی، مجاهدت و دلاوری‌های نیروهای مسلح و مردمی به شکست انجامید و در تاریخ مقاومت ایران اسلامی به عنوان  برگ زرینی از حماسه آفرینی های این ملت به جای ماند.

با پذیرش قطعنامه 598 از سوی ایران، منافقین مزدور در تحلیل‌های سازمانی به این نتیجه رسیده بودند که جمهوری اسلامی ایران به لحاظ سیاسی، نظامی، اقتصادی و پایگاه مردمی به بن بست رسیده است. بنابراین به خیال یکسره کردن کار نظام اسلامی با حمایت‌های فکری، مالی و نظامی ارتش عراق، کشورهای مرتجع منطقه و استکبار جهانی عملیاتی به نام «فروغ جاویدان» طرح ریزی کردند.

منافقین  کور دل، با طرح ریزی این عملیات بزرگترین خیانت را به ملت مسلمان ایران در تاریخ سیاه سازمان خود انجام داده و با فراخوانی تمامی نیروهای سازمان در داخل و خارج از کشور به دنبال هجوم عراق در 31 تیر ماه 1367 در جبهه‌های جنوبی، میانی، غرب و شمال غرب، از صبح سوم مرداد ماه ستون نظامی ده کیلومتری منافقین از پایگاه اشرف در الخاص عراق به سمت مرزهای ایران به حرکت  درآمد غافل از اینکه مردم این سرزمین با داشتن پیشینه تاریخی که سرشار از دلاوری‌ها و حماسه آفرینی‌ها است و به هنگام تهاجم دشمن  تا پای جان مقاومت می‌کنند.

 عملیات مرصاد، بیان‌گر این حقیقت است که منافقین همواره در چارچوب راهبردهای آمریکا، رژیم صهیونیستی و حامیان غربی و عربی آن به مثابه پیاده‌نظام و ارتش نیابتی عمل کرده‌اند و جنایت‌ها و آشوب‌طلبی‌های آنها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گویای این حقیقت است که از هیچ عمل جنایتکارانه چشم‌پوشی نکرده و حتی برای رسیدن به مقاصد پلید خود دست به  اقدامات تروریستی علیه مردم ایران زمین زده‌اند.

در این حمله نیروهای مهاجم در سوم مرداد، شهرهای سرپل ذهاب، کرند غرب و اسلام آباد را تصرف کردند سپس حرکت سریع به سمت کرمانشاه را آغاز کرده تا به گردنه چهارزبر رسیدند. پس از مقاومت نیروهای اندک سپاه و بسیج( در حد یک گردان) در دشت حسن آباد، فرمان عملیات مرصاد به فرماندهی شهید سپهبد علی صیاد شیرازی با رمز «یا علی بن ابی‌طالب»  صادر شد، براین اساس یک ستون به طول ‏چهار کیلومتر مسلح به توپ، تانک، نفربر، تفنگ ۱۰۶، ‏خودروهای سنگین حامل مهمات و سایر ادوات نظامی و ‏لجستیکی، جاده دشت حسن‌آباد را پوشانده بودند که ‏ناگهان صدای غرورآفرین بالگردهای هوانیروز ارتش ‏جمهوری اسلامی ایران در فضا طنین انداز شد.‏

در تجزیه و تحلیل پیروزی رزمندگان اسلام درعملیات مرصاد، می‌توان به  اتحاد و یکپارچگی  نیروهای ارتشی، سپاهی، بسیجی و مردمی  و تبعیت از ولایت نام برد. در این پیروزی غرور آفرین،  حضور رزمندگان لرستانی اعم از داوطلبان عشایر و نیروهای تیپ 57 سپاه پاسداران و اقدامات حمایتی مؤثر لشکر 84 لرستان  بسیار چشمگیر بود.

در پایان اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان ضمن گرامیداشت سالروز عملیات مرصاد و یاد و خاطره همه شهدا به ویژه شهدای عملیات مرصاد و شهدای جبهه مقاومت، بر ضرورت تبیین انحرافات عقیدتی و بازخوانی چرایی و چگونگی پیدایش منافقین و سایر گروه‌های معاند از جمله داعش و نقاط مشترک فکری و مشابهت‌های رفتاری آنان برای نسل‌های امروز و فردای انقلاب اسلامی تأکید نموده و اقتدار عزت و سرافرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را از خداوند منان مسئلت دارد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار