به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۷
استاندار کرمانشاه:
«هوشنگ بازوند» گفت: نام «مرصاد» نماد مقاومت، ایستادگی، شجاعت و استقامت برای مردم استان کرمانشاه است و مطمئناً تاریخ برگ زرینی در عملیات «مرصاد» به نام کرمانشاه برای آیندگان ثبت و ضبط خواهد کرد.
کد خبر: ۴۶۸۸۷۸
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۳ - 27July 2021

عملیات مرصاد به نام کرمانشاه برای آیندگان ثبت و ضبط خواهد شدبه گزارش دفاع‌پرس از كرمانشاه، «هوشنگ بازوند» استاندار کرمانشاه، امروز (سه‌شنبه) در مراسم تجلیل از منتخبین استان کرمانشاه در پنجمین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار، با گرامیداشت پنجم مرداد مصادف با «روز ملی کرمانشاه»، اظهار داشت: امروز، روز ملی کرمانشاه است که جا دارد یاد و خاطره همه رزمندگان در عملیات ظفرمند «مرصاد» و همچنین یاد و خاطره ۱۰ هزار شهید استان کرمانشاه را گرامی بداریم که این ایثارگری‌ها و شهیدان مایه مباهات و افتخار برای نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی با بیان اینکه امروز نام «مرصاد» نماد مقاومت، ایستادگی، شجاعت و استقامت برای مردم استان کرمانشاه گفت: مطمئناً تاریخ برگ زرینی در عملیات «مرصاد» به نام کرمانشاه برای آیندگان ثبت و ضبط خواهد کرد.

بازوند از اجرای طرح «ایثار» به‌عنوان یکی از یادگار‌های بسیار ارزشمند و میراث معنوی امام خمینی (ره) نام برد و تصریح کرد: همه می‌دانیم ضرورت توجه به مباحث آموزشی و علمی خانواده‌ها و فرزندان شهدا یک وظیفه قانونی و ملی برای ما است که باید آن را انجام دهیم.

مقام عالی استان کرمانشاه با اشاره به کسب رتبه دوم فرزندان شاهد استان در پنجمین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی «ایثار»، اظهار داشت: خوشبختانه فرزندان شاهد استان در این جشنواره رتبه دوم کشوری را کسب کردند که این مهم لزوم حمایت علمی بیشتر از این عزیزان را دو چندان می‌کند.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: پدران بزرگوار این عزیزان روزی با اخلاص و شجاعت از کشور دفاع کردند و امروز خود این عزیزان با علم و دانش خود از کشور حمایت و دفاع می‌کنند؛ لذا باید تلاش کنیم که علم آن‌ها به ثروت تبدیل شود، زیرا زمانی این مهم شکل بگیرد، بزرگ‌ترین ثروت برای خانواده‌های آنان و کشور به دست خواهد آمد.

بازوند تصریح کرد: هم‌چنان‌که رزمندگان و شهدای بزرگوار روزی با ایثار مقاومت، اعتماد به نفس و خودباوری در مقابل دشمنان ایستادگی کردند، امروز هم فرزندان این عزیزان در زمینه علم‌آموزی نیز با خودباوری، اعتماد به نفس و نوآوری به دنبال شکوفایی و بالندگی هرچه بیشتر ایران اسلامی هستند.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه بیان داشت: توجه به بحث علمی و آموزشی تحصیلی فرزندان شاهد اولین نکته‌ای است که باید به آن توجه کنیم و نکته بعدی برنامه‌ریزی برای اشتغال و کار این عزیزان بعد از فارغ‌التحصیلی است؛ زیرا ما امروز در کشور هرچه که داریم به برکت خون شهیدان است؛ لذا وظیفه داریم در مقابل فرزندان این عزیزان احساس مسئولیت داشته باشیم.

وی بر ضرورت توجه بیشتر دانشگاه‌های ملی از دانشجویان فرزند شاهد تاکید کرد و گفت: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی یک تلاش مضاعف و اقدام خوبی در ارتباط با این دانشجویان انجام می‌دهد که ضرورت دارد همین روش و نگاه نیز در دانشگاه‌های ملی هم مورد توجه بیشتر قرار بگیرد.

استاندار کرمانشاه گفت: هر چقدر پایه‌های علمی از ابتدا تقویت و مستحکم‌تر شود، قطعاً این مهم منجر به شکوفایی هرچه بیشتر کشور و رفع نگران‌های در آینده خواهد شد.

در این مراسم از سوی استاندار کرمانشاه به منتخبین استان که در پنجمین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی «ایثار» حائز رتبه برتز شده‌اند، جوایزی اهداء و از آنان قدرانی شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار