به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۷
گفت‌وگوی شهید «علی سپیدبر» قبل از شهادت؛
شهید «سپیدبر » قبل از شهادتش در مصاحبه‌ای گفت: این حقیر از همه ملت مخصوصاً از بستگانم می‌خواهم که تا آنجا که می‌توانند در شناخت و اطاعت کامل از رهبری تلاش کنند.
کد خبر: ۴۶۸۸۶۸
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۶ - 27July 2021

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از ساری، «علی سپیدبر» فرزند «ابراهیم» ششم مهر ۱۳۳۲ در شهرستان بهشهر به دنیا آمد و در تاریخ ۱۹ دی ۱۳۶۵ در شلمچه به شهادت رسید. در ادامه متن مصاحبه با این شهید بزرگوار را که قبل از شهادتش تهیه شده است می‌خوانید:

ضمن معرفی خود بفرمائید مسئولیت شما در این گردان چیست؟

اینجانب علی سپیدبر فرزند ابراهیم اعزامی از بهشهر در این گردان جانشین دسته شهید محمدی از گروهان شهید خنکدار گردان امام محمد باقر (ع) هستم.

لطفا بفرمائید چندبار به جبهه تشریف آوردید و چندبار در عملیات‌ها شرکت داشتید؟

سومین باری است که در جبهه حضور پیدا کردم. ولی متأسفانه در عملیاتی شرکت نداشتم. فقط دوبار در خطوط پدافندی شط علی و فاو بوده‌ایم.

ملت در اطاعت کامل از رهبری تلاش کنند

حضور سپاه محمد (ص) چه تاثیری در روند جنگ تحمیلی خواهد داشت؟

از آنجایی که بنای کار ما براساس ایات قرآنی است که می‌فرماید: «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ» تا آنجا که می‌توانید از عده و عدّه فراهم کنید تا رعبی در دل دشمن ایجاد شود و در صورت لزوم از آن استفاده شود. سپاه حضرت رسول هم به همین منظور تدارک دیده شده و ان‌شاء الله این نیرو‌ها با حضورشان رعب و وحشتی در دل دشمن ایجاد خواهند کرد تا ان‌شاء‌الله به گفته حضرت امام آخرین تیر را به صدام بزنند و او را به زباله‌دان تاریخ بیندازند.

ملت در اطاعت کامل از رهبری تلاش کنند

نظر شما در رابطه با حملات دشمن به شهر‌ها و مناطق مسکونی و استفاده از بمب‌های شیمیایی چیست؟

این برای همه ما و مردم ما روشن و واضح است که دشمن توان این را ندارد که با رزمندگان ما مقابله کرده و رو در رو با آن‌ها دست و پنجه نرم کند؛ لذا برای تضعیف روحیه مردم و فشار آوردن به مردم و تضعیف دولت که شاید این جنگ را به صلح بکشانند؛ لذا به مردم حمله می‌کند.

ملت در اطاعت کامل از رهبری تلاش کنند

شما به عنوان یک رزمنده چه پیامی به خانواده خود و امت ایران دارید.

الحمدلله ملت ما هوشیار و آگاهند و به وظیفه خود واقفند، ولی از آنجایی که تذکر وظیفه هر مومنی است که به دیگران تذکر لازم را بدهد. این حقیر از همه ملت مخصوصاً از بستگانم می‌خواهم که تا آنجا که می‌توانند در شناخت و اطاعت کامل از رهبری تلاش کنند چرا که اگر مسلمان هم باشند، ولی از رهبری مشخص و معین که صفات رهبری را داشته باشند اطاعت نکنند به نتیجه نخواهند رسید و خدای نکرده به انحراف کشیده خواهند شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار