به روز شده در: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۷
یک عضو ارشد گروه تروریستی «پ‌ک‌ک» درعملیات نیرو‌های امنیتی ترکیه در شمال عراق دستگیر شد.
کد خبر: ۴۶۸۶۷۴
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۵ - 26July 2021

دستگیری عضو ارشد «پ‌ک‌ک» در شمال عراق از سوی نیرو‌های امنیتی ترکیهبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، منابع امنیتی ترکیه روز دوشنبه گفتند که یک تروریست ارشد عضو گروه «پ‌ک‌ک» (حزب کارگران کردستان) توسط نیرو‌های امنیتی ترکیه در شمال عراق دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» «هاکان آتس» که گفته می‌شود مسئول تدارکات گروه ترور پ‌ک‌ک در منطقه «حارکوک» در شمال عراق است، در عملیاتی توسط سازمان اطلاعات ملی ترکیه (MIT) دستگیر شد.

این منابع اعلام کردند، این فرد از ژوئن ۲۰۱۵ در شمال عراق فعالیت می‌کرد. وی در یکی از شاخه‌های پ‌ک‌ک فعال بود. وزارت دفاع ترکیه همچنین اعلام کرد که نیرو‌های امنیتی ترکیه دو تروریست دیگر عضو پ‌ک‌ک را در منطقه شمال عراق و منطقه عملیاتی «ایلدیریم» دستگیر کردند.

ترکیه مدت‌هاست به بهانه مقابله با پ‌ک‌ک در حال نقض تمامیت ارضی شمال عراق است. گروه پ‌ک‌ک که در ۳۵ سال گذشته با دولت آنکارا در تقابل نظامی است از سوی ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا به عنوان گروه تروریستی شناخته می‌شود. ترکیه می‌گوید که شبه نظامیان پ‌ک‌ک مسئول مرگ بیش از ۴۰ هزار نفر از شهروندان ترکیه از جمله زنان و کودکان هستند.

یک نماینده حزب حاکم دمکرات کردستان (PDK) چندی قبل گفت که ارتش ترکیه و نیرو‌های ارتش آزاد سوریه (FSA) با ورود به روستا‌های خالی از سکنه در شمال عراق چوب درختان مناطق را بریده و به شرکت‌های چوب فروشی در ترکیه می‌دهند. این قانونگذار کردستان عراق گفت که در روستا‌های تخلیه شده، نیرو‌های ترکیه شروع به ایجاد ایست، بازرسی و استقرار وسایل نقلیه زرهی مبادرت کرده‌اند.

چندی قبل نیز جنگنده‌های ترکیه ناطق محل استقرار تروریست‌های پ‌ک‌ک را در شمال استان «دهوک» در اقلیم کردستان عراق بمباران کردند. منابع محلی گفتند که هواپیما‌های جنگی ترکیه یکشنبه کوهستان «قره» در منطقه «عمادیه» را بمباران کردند.

هواپیما‌های جنگی ترکیه همچنین کوه «کورزار» را در منطقه «شلادزه» در استان دهوک بمباران کردند. یک منبع امنیتی گفت که نیروی هوایی ترکیه به مقر‌های پ‌ک‌ک در منطقه عمادیه حمله کرد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار