به روز شده در: ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۱
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ:
سردار حمیدی از آموزش بیش از ۹۸ هزار راکب موتور سوار در قالب طرح موتوریار خبر داد.
کد خبر: ۴۶۸۵۵۴
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۱ - 26July 2021

آموزش بیش از ۹۸ هزار نفر راکب موتور سوار در قالب طرح موتوریار/ کاهش دو درصدی حوادث در حوزه موتورسیکلتبه گزارش خبرنگار اجتماعی دفاع‌پرس، سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در نشست خبری که صبح امروز (دوشنبه) برگزار شد، با اشاره به اینکه موزه راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ که ۱۰۰ سال از تاسیس آن می‌گذرد صبح امروز افتتاح شده است، اظهار داشت: این موزه یک موزه تخصصی است و با هماهنگی می‌توان از این موزه بازدید کرد.

وی با بیان اینکه با پایان تعطیلات کلیه محدودیت‌ها به حال قبل بازگشته است، گفت: وضعیت تهران در حوزه تصادفات نسبت به چهار ماهه سال قبل بهتر شده است.

سردار حمیدی گفت: ۹۸ هزار و ۳۱۱ نفر طی چند ماهه گذشته در قالب طرح موتور‌یار آموزش میدانی دیدند و موتور‌سیکلت‌ها آن‌ها به پارکینگ اعزام نشد؛ خوشبختانه دو درصد در تخلفات و حوادت موتورسیکلت کاهش داشته است.

رئیس پلیس راهور تهران افزود: طرح موتوریار یکی از اقدامات ایجابی در حوزه برخورد با موتورسیکلت‌سوران متخلف بود.

وی خاطرنشان کرد: در چند ماه سال‌جاری با اقدامات و همکاری شهرداری ۷۶ نقطه حادثه‌خیر از بیش از ۵۰۰ نقطه حادثه‌خیز شهر تهران اصلاح شد.

سردار حمیدی گفت: امسال قطعی برق در ابتدا در حوزه نظم شهری مشکلاتی به وجود آورد اما با حضور ماموران راهور در حوزه حوادث مشکلی برای ما ایجاد نکرد.

رئیس پلیس راهور با اشاره به تشدید برخورد با رانندگان پرخطر افزود: شناسایی و احضار این رانندگان در دستور کار است و دو هزار و ۸۱۸ راننده که عمدتا در رانندگی سرعت بالا داشتند احضار، آموزش و تشکیل پرونده داده شده است؛ در صورتی که تخلف این رانندگان تکرار شود اعمال جریمه آن‌ها بیشتر از قبل خواهد بود.

سردار حمیدی خاطرنشان کرد: پنج هزار ۸۹۳ دستگاه موتور سیکلت رسوبی با تسهیلاتی که داده شد در شهر تهران ترخیص شدند؛ همچنین ۷۲۰ خورو که سال‌ها رسوب کرده بودند در پارکینگ‌ها با ایجاد تسهیلات و تخفیفات ترخیص شدند.

وی در پاسخ به خبرنگار دفاع‌پرس مبنی بر اینکه چه تعداد خودرو رسوبی در پارکینگ‌های پایتخت هستند، اظهار داشت: ۱۰ هزار خودرو رسوبی در تهران پارکینگ هستند؛ خودروهایی که بالای ۶۰ درصد در تصادفات آسیب ببنند باید حتما از چرخه خارج شوند‌.

رئیس پلیس راهور پایتخت گفت: طبق آمار برخورد با رانندگان حادثه‌خیز ۱۴ درصد افزایش داشته است.

سردار حمیدی با بیان اینکه زمان حضور همکاران ما در سر صحنه تصادفات کاهش داشته و ۱۰ دقیقه رسیده است، گفت: طی سه ماهه گذشته برای سومین سال متوالی کاهش تصادفات داشتیم.

وی با بیان اینکه باید ناوگان بار شهر تهران ساماندهی شود، گفت: متاسفانه علی‌رغم تمام تلاش‌های صورت گرفته هنوز در حوزه بار‌های خُرد، وانت‌ها و جرثقیل‌ها مشکل داریم و با روش‌های سنتی نمی‌توان در این حوزه موفق بود و نیازمند برنامه‌های هوشمند هستیم؛ ساماندهی‌ها در حوزه شهری با شهرداری و در خارج از شهر با وزارت راه است و پلیس نقش نظارتی دارد.

سردار حمیدی با اشاره به اینکه بازگشایی مدارس در ابتدای مهرماه قطعی است، افزود: بازگشایی مدارس باعث تراکم، شلوغی و ترافیک در سطح شهر تهران خواهد شد؛ سرویس مدارس قطعا ساماندهی خواهند شد تا خانواده‌ها با کمترین دغدغه بتوانند ایمن ترین سرویس را انتخاب کنند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار