به روز شده در: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۱
حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در بازدید از شعب کشیک ۴ مرکز قضائی تهران:
رئیس قوه قضائیه با اشاره به برخی گزارش‌ها در خصوص وقوع جرایم خشن و زورگیری‌ها در ایام اخیر، «حفظ امنیت مردم» را موضوعی بسیار مهم دانست و گفت: با کسانی که امنیت مردم را به خطر می‌اندازند، با قاطعیت برخورد کنید.
کد خبر: ۴۶۸۴۷۴
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۲ - 25July 2021

برخورد قاطع با زورگیرها و مرتکبین جرایم خشن/ تشخیص نوع قرار تأمین بر عهده قاضی استبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه صبح امروز (یکشنبه)، از شعب کشیک دادسرای ناحیه ۲۷ تهران (ویژه قتل)، دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳۴ (ویژه سرقت)، دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۱۶ (مجتمع قضائی بعثت) و دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳ (مجتمع قضائی شهید محلاتی) بازدید کرد.

این شعب از شعب کشیک ویژه قضائی بودند که در ایام تعطیلات شش روزه پایتخت که از سه‌شنبه هفته گذشته آغاز شده بود، به شهروندان خدمات قضائی ارائه می‌کردند.

رئیس قوه قضائیه در جریان این بازدیدها با شنیدن حرف‌ها و درد دل های برخی مراجعه‌کنندگان و پیگیری مشکلات آنها، به گفت‌وگو با متهمان و همچنین دادیاران و بازپرسان این واحدهای قضائی پرداخت و در جریان آمار ورودی پرونده‌ها و کم و کیف آنها و نحوه و مدت زمان رسیدگی به هر پرونده قرار گرفت.

محسنی اژه‌ای در گفت‌وگو با دادیاران شعب کشیک، از روند مکاتبات الکترونیکی مراکز قضائی با کلانتری‌ها و همچنین استعلام الکترونیکی سوابق متهمان، کسب اطلاع کرد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به برخی گزارش‌ها در خصوص وقوع جرایم خشن و زورگیری‌ها در ایام اخیر، «حفظ امنیت مردم» را موضوعی بسیار مهم دانست و تأکید کرد: با کسانی که امنیت مردم را به خطر می‌اندازند، با قاطعیت برخورد کنید.

اژه‌ای با اشاره به مسئولیت قاضی در زمینه صدور «قرار»، تصریح کرد: تشخیص نوع قرار تأمین در هریک از عناوین مجرمانه بر عهده قاضی رسیدگی کننده است و اوست که باید در این زمینه نظر نهایی را اعلام کند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار