به روز شده در: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰
حمله نظامیان صهیونیست به راهپیمایی هفتگی نمازگزاران فلسطینی در اعتراض به شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری با آسیب دیدن بیش از 200 فلسطینی همراه شد.
کد خبر: ۴۶۸۱۹۴
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۸ - 23July 2021

حمله خونبار نظامیان صهیونیست به راهپیمایی نمازگزاران فلسطینی در کرانه باختریبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، نظامیان رژیم صهیونیستی جمعه این هفته نیز نظیر جمعه‌های قبل به تظاهرات ضد شهرک سازی شهروندان فلسطینی در مناطق مختلف کرانه باختری حمله کردند.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی (وفا)، در حمله نظامیان اشغالگر صهیونیستی به تظاهرات امروز فلسطینی‌ها در «جبل صبیح» در شهرک «بیتا» در جنوب «نابلس» بیش از ۱۴۶ شهروند فلسطینی زخمی شدند.

به گفته «احمد جبریل» رئیس اورژانس هلال احمر در نابلس، نُه شهروند فلسطینی به ضرب گلوله واقعی نظامیان اشغالگر زخمی شدند که حال یکی وخیم گزارش شده است.

۳۳ شهروند فلسطینی دیگر در این تظاهرات به ضرب گلوله پلاستیکی نظامیان صهیونیست مجروح شدند و ۸۷ نفر دیگر هم بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار حالت خفگی شده و بقیه هم یا دچار سوختگی ناشی از آتش سوزی یا آسیب ناشی از فرار از چنگ نظامیان اشغالگر شدند.

شهرک بیتا طی دو ماه گذشته صحنه فعالیت اعتراضی علیه شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی در ارتفاعات جبل صبیح است. در نتیجه مقاومت مردمی اهالی بیتا شهرک نشینان صهیونیست در هشتم ژوئن گذشته یک منطقه اشغال شده در جبل صبیح را ترک کردند؛ اما خانه‌های پیش ساخته آن‌ها هنوز باقی است. مقاومت مردمی جبل صبیح در برابر صهیونیست‌ها تاکنون پنج شهید و صد‌ها زخمی برجای گذاشته است.

حمله نظامیان صهیونیستی به راهپیمایی هفتگی ضد شهرک سازی در روستای «کفرقدوم» در شرق قلقیلیه در کرانه باختری هم با آسیب دیدن ده‌ها فلسطینی همراه شد.

«مراد شتیوی» سخنگوی رسانه‌ای منطقه‌ای جنبش فتح گفت: نظامیان اشغالگر با شلیک بمب‌های گازی و گلوله‌های پلاستیکی به تظاهرات‌کنندگان فلسطینی حمله کرده و ده‌ها نفر را آسیب زدند. این راهپیمایی هم پس از اقامه نماز جمعه شهروندان فلسطینی در کفرقدوم برپا شده بود که در آن شعار‌هایی در محکومیت ادامه تجاوزات رژیم اشغالگر و شهرک نشینان در استان‌های مختلف کرانه باختری سر داده شد.

حمله نظامیان صهیونیست به تظاهرات شهروندان فلسطینی در اعتراض به شهرک سازی‌ها در اراضی روستای بیت دجن در شرق نابلس نیز با آسیب دیدن ده‌ها شهروند فلسطینی همراه شد.

«سلیم ابوجیش» عضو کمیته دفاع از اراضی بیت دجن گفت: نظامیان اشغالگر با شلیک گلوله‌های پلاستیکی هفت فلسطینی را زخمی کردند و با شلیک گاز اشک آور آن‌ها نیز ده‌ها فلسطینی دچار حالت خفگی شدند. صد‌ها شهروند فلسطینی پس از نماز جمعه امروز در مرکز روستای بیت دجن به سمت اراضی تحت اشغال رژیم صهیونیستی در روستا راهپیمایی کردند.

روستای بیت دجن نیز هر جمعه شاهد حملات نظامیان صهیونیست به شهروندان فلسطینی است. در قدس شریف نیز هزاران فلسطینی امروز تحت تدابیر امنیتی شدید رژیم صهیونیستی نماز جمعه را در صحن‌های مسجد الاقصی برگزار کردند.

اداره اوقاف اسلامی قدس گفت که با وجود اینکه قدس توسط نظامیان صهیونیست به یک پادگان نظامی تبدیل شده بود، ۲۵ هزار فلسطینی از نخستین ساعات صبح امروز از سرزمین‌های اشغالی سال ۱۹۴۸ و شهر‌های مختلف کرانه باختری خود را به قدس رسانده و در نماز جمعه امروز مسجد الاقصی حضور یافتند.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار