به روز شده در: ۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۷
رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق هوایی وزارت دفاع خبر داد؛
ریس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفا حریق هوایی وزارت دفاع اعزام بالگرد‌های اطفای حریق به جنگل‌های محدوده روستای «بش اویلی و صادق آباد» بخش لوه شهرستان گالیکش خبر داد.
کد خبر: ۴۶۸۱۱۵
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۲ - 22July 2021

اعزام بالگرد‌های اطفا حریق به استان گلستان / استقرار ۲ بالگرد کمکی دیگر در محدوده منطقه دچار حریقبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، خلبان نوری آل آقا در خصوص اعزام بالگرد‌های اطفای حریق به جنگل‌های محدوده روستای «بش اویلی و صادق آباد» بخش لوه شهرستان گالیکش اظهار داشت: این آتش سوزی‌ها ساعت ۱۲ امروز آغاز و و با اعلام و در خواست یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها و مدیریت بحران استان گلستان، بلافاصله اولین پایگاه اطفا حریق هوایی وارد عمل شد و دو بالگرد مجهز به سبد اطفای حریق با ظرفیت چهار تن آب به محل اعزام شد.

وی با بیان اینکه دو بالگرد دیگر نیز در منطقه آماده و مستقر هستند گفت: هم اکنون نیرو‌های منابع طبیعی و مردم محلی در حال خاموش کردن آتش در منطقه هستند.

وی افزود: سخت‌گذر بودن منطقه آتش سوزی همراه با وزش باد شدید و دمای ۴۲ درجه هوا خاموش کردن حریق را سخت و کُند کرده است.

خلبان محمد مهدی نوری آل آقا اظهار کرد: حضور وزارت دفاع جهت پاسداری از عرصه‌های طبیعی کشور با استفاده از تمام ظرفیت‌های هوایی نیرو‌های مسلح و کشوری جهت اطفا کامل شکل گرفته و ادامه خواهد داشت.

بخش لوه در شش کیلومتری پارک ملی گلستان و در فاصله ۲۷ کیلومتری مرکز شهرستان گالیکش قرار دارد.

لازم به ذکر است همچنان این خواهش را از مردم فهیم خود داریم که از این موهبت خدادی مواظبت بیشتری کنند و پس از روشن کردن آتش از خاموش شدن آن مطمئن شوند.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها