به روز شده در: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۹
ژنرال مارک میلی:
یک فرمانده بلندپایه ارتش ایالات متحده اعلام کرد که نیرو‌های طالبان کنترل حدود نیمی از مراکز منطقه‌ای افغانستان را در دست دارد.
کد خبر: ۴۶۸۰۲۸
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۲ - 22July 2021

نیمی از مراکز نواحی مختلف افغانستان تحت کنترل طالبان استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از رویترز، ژنرال «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده روز چهارشنبه با اشاره به وخامت سریع وضعیت امنیتی در افغانستان تأکید کرد که نیرو‌های طالبان کنترل حدود نیمی از مراکز منطقه‌ای افغانستان را در دست دارد.

این در حالی است که ظرف هفته‌های گذشته و همزمان با ادامه خروج نیرو‌های نظامی خارجی تحت رهبری آمریکا از خاک افغانستان و پیشروی داخلی طالبان نا امنی نیز در این کشور افزایش یافت.

میلی گفت که بیش از ۲۰۰ مرکز منطقه‌ای از مجموع ۴۱۹ مرکز منطقه‌ای تحت کنترل طالبان قرار دارد. وی ماه میلادی گذشته گفته بود که طالبان ۸۱ مرکز منطقه‌ای را در افغانستان کنترل کرد.

به گفته این مقام نظامی ایالات متحده، هرچند طالبان کنترل مراکز ولایات را در دست ندارد، بر حومه نیمی از این مراکز کنترل دارد.

دولت افغانستان طالبان را به ویران سازی صد‌ها ساختمان دولتی در ۲۹ ولایت از ۳۴ ولایت این کشور متهم کرد. طالبان اتهام ویرانی گسترده از سوی نیرو‌های خود را رد کرد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها