به روز شده در: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۹
رئیس جمهور افغانستان گفت که طالبان هیچ اراده‌ای برای دستیابی به صلح و جلوگیری از تشدید تنش‌ها در این کشور ندارد.
کد خبر: ۴۶۸۰۲۲
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۰۳:۵۱ - 22July 2021

اشرف غنی: طالبان هیچ اراده ای برای دستیابی به صلح نداردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از اسپوتنیک، رئیس جمهور افغانستان از طالبان به دلیل عدم تمایل به دستیابی به توافق صلح با دولت در راستای جلوگیری از تشدید تنش‌ها انتقاد کرد.

«اشرف غنی» روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اظهارات «عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی آشتی ملی افغانستان گفت که طالبان هیچ اراده‌ای برای دستیابی به صلح ندارد.

وی افزود: ما هیأت فرستادیم تا نشان دهیم که اراده صلح داریم و آماده فداکاری برای آن هستیم، اما آن‌ها [طالبان] هیچ اراده‌ای برای صلح ندارند و ما باید بر این اساس تصمیم بگیریم.

غنی در عین حال با اشاره به یک طرح فوری و عملی گفت که به دنبال تلاش برای حل و فصل مشکل موجود است.

رئیس جمهور افغانستان در عین حال ابراز تأسف کرد که علیرغم اینکه دولت ۵ هزار زندانی طالبان را در راستای توافق صلح سال گذشته آزاد کرد، اما این گروه تا کنون آماده گفتگو‌های معنی دار نشده است.

گفتنی است که با آغاز روند خروج نیرو‌های آمریکایی و ناتو از افغانستان درگیری‌های میان گروه طالبان و نیرو‌های دولتی افغان گسترش یافته و به دنبال آن طالبان کنترل تعدادی از مناطق و گذرگاه‌های مرزی در شمال و جنوب این کشور را به دست گرفته اند.

انتهای پیام/ 411

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها