به روز شده در: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۳
همزمان با عید قربان؛
گروه طالبان افغانستان اعلام کرده که در جریان تعطیلات عید سعید قربان نبرد را متوقف خواهد کرد هرچند همزمان از خود دفاع خواهد کرد.
کد خبر: ۴۶۷۹۶۳
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۵ - 21July 2021

طالبان نبرد را در افغانستان متوقف کردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از فرانسه ۲۴، گروه طالبان در افغانستان گفته است که در جریان تعطیلات عید سعید قربان نبرد را متوقف خواهد کرد هرچند همزمان از خود دفاع خواهد کرد.

براساس این گزارش گروه طالبان تائید کرده که در تعطیلات عید قربان نخواهد جنگید اما از خود دفاع خواهد کرد.

این موضع‌گیری را یک سخنگوی طالبان بدون ذکر جزئیات بیشتر به خبرگزاری فرانسه اعلام کرده است.

اعلام این موضع گیری از سوی طالبان در شرایطی است که روز گذشته کابل پایتخت افغانستان شاهد حملات راکتی بود و یکی از راکت‌های پرتاب شده همزمان با برگزاری نمازعید قربان در مجاورت ارگ ریاست جمهوری افغانستان فرود آمد.

پلیس کابل پس از حمله موشکی صبح روز گذشته اعلام کرد که موشک‌های شلیک شده به نزدیکی کاخ ریاست جمهوری اصابت کرده است و این حمله، آسیب جانی نداشته و خسارات مالی اندکی برجای گذاشته است.

این حمله در حالی انجام شد که همگان انتظار برقراری آتش بس در عید قربان را در افغانستان داشتند. پیش از برگزاری دور جدید مذاکرات بین افغانی در دوحه اعلام شده بود که برقراری آتش بس در عید قربان یکی از نتایج این گفتگو‌ها خواهد بود، اما پس از پایان مذاکرات اشاره‌ای به آتش بس نشد.

در عین حال گروهک تروریستی داعش با انتشار اطلاعیه مسئولیت حمله موشکی به مراسم نماز عید قربان در کاخ ریاست جمهوری افغانستان را به عهده گرفت هرچند همزمان گروه طالبان در یک اطلاعیه دست داشتن در حمله موشکی به کاخ ریاست جمهوری افغانستان را رد کرده بود.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار