به روز شده در: ۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۳
حمله نظامیان صهیونیست به راهپیمایی نمازگزاران فلسطینی در مناطق مختلف کرانه باختری با آسیب دیدن ده‌ها فلسطینی همراه شد.
کد خبر: ۴۶۷۱۴۴
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۰ - 16July 2021

حمله رژیم صهیونیستی به راهپیمایی‌های نمازگزاران فلسطینی در کرانه باختریبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، حملات نظامیان صهیونیست به راهپیمایی نمازگزاران فلسطینی طبق روال جمعه‌های قبل این هفته نیز ادامه داشت و با آسیب دیدن ده‌ها فلسطینی همراه شد.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی وفا، «احمد جبریل» رئیس مرکز اورژانس هلال احمر نابلس اظهار داشت: دستکم هفت شهروند فلسطینی در منطقه جبل صبیح در بیتا در جنوب نابلس در شمال کرانه باختری به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست مجروح شدند که سه نفر آن‌ها مورد اصابت گلوله واقعی و چهار نفر هم مورد اصابت گلوله پلاستیکی قرار گرفتند.

وی افزود: در بیت دجن در شرق نابلس چند نفر از جمله دو خبرنگار به ضرب گلوله پلاستیکی نظامیان صهیونیست زخمی شدند.

سرکوب راهپیمایی هفتگی فلسطینیان در شهرک کفر قدوم نز نیز که در اعتراض به شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی و مطالبه بازگشایی جاده روستا که از ۱۸ سال پیش مسدود شده است، نیز با آسیب دیدن ده‌ها فلسطینی همراه شد.

نظامیان اشغالگر قبل از آغاز راهپیمایی و در حالی که اهالی کفرقدوم در شرق قلقیلیه و غرب نابلس در حال برپایی نماز جمعه در مسجد بودند به این شهرک هجوم برده و به پشت بام خانه‌های مردم رفتند و تک تیراندازهایشان را در آنجا مستقر کردند.

درگیری‌ها در کفرقدوم پس از نماز جمعه آنجا و با شلیک بمب‌های گازی و صوتی نظامیان صهیونیست به سمت شهروندان فلسطینی آغاز شد که در نتیجه آن ده‌ها نفر دچار حالت خفگی شدند.

در شهرک «حزما» در شمال شرق قدس نیز نظامیان صهیونیست با حمله به یک راهپیمایی در محکومیت احداث خیابانی در منطقه الثغره در غرب شهرک که در راستای توسعه شهرک‌نشینی صهیونیست‌ها انجام می‌شود، ده‌ها فلسطینی آسیب دیدند.

به گفته منابع محلی، نظامیان اشغالگر به سمت شهروندان فلسطینی که برای برپایی نماز جمعه در سومین هفته متوالی در زمین‌های اطراف جاده مذکور از خانه‌هایشان بیرون آمده بودند، حمله کردند و با شلیک گاز اشک آور و گلوله‌های پلاستیکی ده‌ها نفر را آسیب زدند.

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی در حالی که پرچم‌های فلسطین را در دست داشتند، در محکومیت شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی و سیاست این رژیم در غصب زمین‌های فلسطینیان و محروم کردن اهالی آنجا از ورود به زمین‌هایشان شعار سر دادند.

ده‌ها شهروند فلسطینی نیز در حمله نظامیان صهیونیست به راهپیمایی ضد شهرک سازی در منطقه الراس در غرب شهر سلفین دچار حالت خفگی ناشی از استنشاق گاز اشک آور شدند.

از سوی دیگر صد‌ها شهرک نشین صهیونیست صبح امروز جمعه با پشتیبانی نظامیان صهیونیست به شهرک وادی الفارعه در جنوب طوباس در شمال کرانه باختری یورش بردند.

آن‌ها با ورود به منطقه باستانی الحفریه این شهرک، شروع به انجام آداب تلمودی و به راه انداختن صدا‌های بلند و گوش خراش کردند.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها