به روز شده در: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۴
سرگئی اولیانوف:
نماینده روسیه در مذاکرات وین از رویکرد فشار حداکثری علیه ایران انتقاد کرد و گفت: واشنگتن بیش از حد روی تاثیر این تحریم ها حساب باز کرده بود.
کد خبر: ۴۶۶۹۹۷
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۴ - 15July 2021

آمریکا بیش از حد روی تاثیر تحریم‌های ایران حساب باز کرده بودبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی، با انتشار پیامی توئیتری گفت: واشنگتن بیش از حد روی تحریم‌ها و فشار حداکثری علیه ایران حساب کرده بود.

براساس این گزارش، اولیانوف در پیام خود نوشت: جریان مذاکرات وین بار دیگر ثابت کرد که ایالات متحده تأثیر فشار حداکثری بر ایران را بیش از حد برآورد کرده بود.

لازم به ذکر است، نماینده روسیه در مذاکرات وین، روز گذشته نیز اظهارات توئیتری خود را به مناسبت ششمین سالگرد انعقاد برجام منتشر کرده و گفته است: امروز ششمین سالگرد برجام است که در واقع یک شاهکار دیپلماسی چندجانبه به شمار می‌رود.

اولیانوف گفت: تدوین برجام مستلزم کار و خلاقیت بسیار زیاد بود و این موافقتنامه سهم عمده‌ای در رژیم منع اشاعه داشته است. احیای آن یک کار در اولویت است.

مذاکرات وین در حال حاضر متوقف شده است و تاریخ دقیقی برای از سرگیری دور جدیدی از مذاکرات احیای برجام نیز اعلام نشده است.

در عین حال، اولیانوف در پیام دیگری نوشت: مسیر و جریان مذاکرات وین یک بار دیگر ثابت می‌کند که ایالات متحده تأثیر فشار حداکثری بر ایران را زیاد برآورد کرده بود.

وی با انتقاد از رویکرد تحریم در برابر ایران، تاکید کرد: تحریم‌ها تنها راه (حل) پیش رو نیستند.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار