به روز شده در: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۸
رئیسی در تماس تلفنی «هنیه»:
رئیس‌جمهور منتخب مردم ایران گفت: ادامه محاصره غزه با هیچ مبنای انسانی سازگار نیست و سکوت مجامع بین‌المللی در برابر کشتار کودکان، برای این مجامع و مدعیان حقوق بشر مسئولیت‌آفرین است.
کد خبر: ۴۶۶۸۹۹
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۵ - 14July 2021

ادامه محاصره غزه با هیچ مبنای انسانی سازگار نیستبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور منتخب در تماس تلفنی «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با تبریک پیروزی مقاومت فلسطین در نبرد اخیر «شمشیر قدس» اظهار داشت: این پیروزی فصل جدیدی در مسیر مقاومت ملت فلسطین در برابر اشغالگران گشود و برای چندمین بار کارآمدی مقاومت را به رخ اشغالگران صهیونیستی و حامیان آن کشید.

وی خاطرنشان کرد: خوی صهیونیست‌ها تجاوز و اشغالگری است و فقط با مقاومت و هزینه‌مندسازی در برابر تجاوز است که آنها مجبور به عقب‌نشینی می‌شوند.

رئیس‌جمهور منتخب با تأکید بر اینکه سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران حمایت از آرمان فلسطین و مبارزه با ظالم است، اظهار داشت: ادامه محاصره غزه با هیچ مبنای انسانی سازگار نیست و سکوت مجامع بین‌المللی در برابر کشتار کودکان و زنان بی‌گناه، برای این مجامع و مدعیان حقوق بشر مسئولیت‌آفرین است.

همچنین «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با تبریک مجدد پیروزی «رئیسی» در جلب اعتماد مردم ایران در انتخابات ریاست‌جمهوری، اظهارداشت: امیدواریم با هدایت جنابعالی شاهد پیشرفت‌های روزافزون برای ملت بزرگ ایران باشیم.

وی افزود: بی‌تردید حضور شخصیتی با جایگاه جنابعالی به عنوان رئیس دولت، نقش موثری در معادلات منطقه‌ای و حمایت از مقاومت، به‌ویژه آرمان فلسطین خواهد داشت.

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین با اشاره به پیروزی مقاومت فلسطین در نبرد شمشیر قدس خاطر نشان کرد: این پیروزی متعلق به تمام ملت‌های مستقل و آزادیخواه جهان است.

ایران بر عهد خود بر حمایت از ملت‌های مظلوم خواهد ماند

همچنین سیدابراهیم رئیسی در تماس تلفنی «زیاد نخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، با تبریک پیروزی مقاومت فلسطین در نبرد «شمشیر قدس» اظهار داشت: این عملیات افتخارآفرین معادله جدیدی در صحنه رویارویی با دشمن صهیونیستی برقرار کرد و با توجه به اینکه دشمن زخم خورده به دنبال جبران شکست خود خواهد بود، لذا حفظ آمادگی مقاومت در برابر هرگونه تجاوزگری ضروری است.

وی گفت: مقاومت فقط یک الگوی سلبی در برابر تجاوز و اشغالگری نیست، بلکه امروز مقاومت تکامل یافته و توان اداره جامعه و تأمین نیازها و برآورده کردن اقتضائات آن را هم دارد.

رئیس‌جمهور منتخب تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بر عهد خود بر حمایت از مقاومت اسلامی و حمایت از ملت‌های مظلوم، به‌ویژه فلسطین قهرمان متعهد خواهد ماند.

همچنین «زیاد نخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در این تماس تلفنی با بیان ابراز خوشحالی فراوان ملت و مقاومت فلسطین از پیروزی «رئیسی» در انتخابات ریاست‌جمهوری، اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار ملت‌های منطقه بوده و نقش مهمی در پیروزی ملت‌ها و تحقق آرمان فلسطین دارد و به همین خاطر همواره قدردان ملت بزرگ ایران هستیم.

وی خاطرنشان کرد: حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی در تحقق پیروزی نبرد شمشیر قدس داشت و این پشتیبانی از زمان فرمانده عزیزمان شهید سلیمانی بی‌نظیر بود.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار