به روز شده در: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۹
نماینده سوریه در سازمان منع تسلیحات شیمیایی اعلام کرد، برخی از تحقیقات این سازمان که به ابزاری برای اعمال فشار بر سوریه و وارد کردن اتهامات باطل علیه این کشور بدل شده، با رسوایی‌هایی همراه است.
کد خبر: ۴۶۵۹۷۴
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰ - 09July 2021

سوریه: سازمان منع تسلیحات شیمیایی به ابزار فشاری بر سوریه بدل شده استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، رانیه الرفاعی، رئیس هیئت سوریه در سازمان منع تسلیحات شیمیایی در لاهه گفت، کارهای سازمان با اصول حرفه‌ای، اعتبار، بی طرفی و مفاد توافقنامه تحریم مغایرت دارد. این کار موجب شده برخی از تحقیقات سازمان با رسوایی‌هایی همراه شود.

وی در نود و هفتمین نشست شورای اجرایی سازمان منع تسلیحات شیمیایی در لاهه گفت، تیم‌های سازمان به دستگاه‌هایی بدل شده‌اند که گزارش‌های آماده شده‌ تهیه می‌کنند تا سند بی گناهی بدهند یا مطابق با میل و دستورکارهای کشورهای کنترل کننده سازمان احکام محکومیت صادر می‌کنند.

الرفاعی افزود، هدف از این کار این است که ادعاهای گروه‌های تروریستی به سازمان منع تسلیحات شیمیایی منتقل شود و این سازمان هم با هدف اعمال فشار بیشتر بر سوریه اعلام کند که این ادعاها اسنادی قانونی و علمی هستند و اعتبار بین المللی دارند.

وی گفت، سوریه با وجود جنگ تروریستی علیه خود و کشورهای معروفی که بیش از ۴۰۰ هزار تروریست از بیش از ۸۰ کشور وارد سوریه کردند و آنها برای هدف قرار گرفتن سوریه آموزش دیده و تامین بودجه شدند باز هم به تعهدات خود ناشی از عضویت در توافقنامه تحریم کاملا عمل کرد.

الرفاعی گفت، این درحالی است که بزرگترین تاسیسات شیمیایی جهان در آمریکا که خطری برای همه ملت‌ها و کشورهای جهان و ابزاری برای تهدید صلح و امنیت بین المللی محسوب می‌شود، تخریب نشده است.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها