به روز شده در: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۱
وزیر امور خارجه رژیم صهیونستی در مراسم افتتاحیه سفارت این رژیم در «ابوظبی» با تأکید بر اشغالگری رژیم صهیونیستی، غرب آسیا را خانه تل‌آویو خواند و گفت، از آن خارج نخواهند شد.
کد خبر: ۴۶۴۵۴۷
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۵ - 30June 2021

اظهارات تحریک‌آمیز وزیر خارجه رژیم صهیونستی درباره فعالیت‌های منطقه‌ای این رژیمبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «یائیر لاپید» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در مراسم افتتاحیه سفارتخانه این رژیم در امارات عربی متحده خطاب به کشور‌های عربی همسایه امارات اظهار داشت که رژیم صهیونیستی «برای ماندن اینجاست» و از کشور‌های عربی خواست تا با این رژیم وارد گفت‌وگو شوند.

بنا بر گزارش شبکه روسی «راشاتودی»، لاپید در جریان مراسم افتتاحیه سفارتخانه جدید رژیم صهیونیستی در ابوظبی گفت: «اسرائیل خواهان صلح با همسایگانش، با تمامی همسایگانش است».

این مقام صهیونیست با تأکید بر مواضع اشغالگری رژیم صهیونیستی نوشت: «ما جایی نمی‌رویم. خاورمیانه (غرب آسیا) خانه ما است. ما اینجاییم که بمانیم. ما از تمامی کشور‌های منطقه می‌خواهیم که این مسئله را به رسمیت بشناسند و برای گفتگو با ما بیایند».

«یائیر لاپید» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی روز گذشته در دیداری بی‌سابقه به منظور افتتاح سفارتخانه این رژیم در «ابوظبی» و سرکنسولگری این رژیم در «دبی» عازم امارات عربی متحده شد.

امارات عربی متحده اوایل ماه جاری میلادی (ژوئن)، سفارت خود را رسماً در تل‌آویو افتتاح کرد.

امارات در سپتامبر سال۲۰۲۰ با وساطت دولت وقت آمریکا به ریاست دونالد ترامپ، توافقنامه سازش با رژیم اشغالگر قدس موسوم به «توافق‌های آبراهام» را امضاء و رسما با تل‌آویو روابط دیپلماتیک برقرار کرد و پس از آن چندین توافق همکاری با اسرائیل امضا کرد.

علاوه بر امارات، کشور‌های مغرب و سودان نیز با وساطت ترامپ و امضای توافق آبراهام رسماً با رژیم صهیونیستی روابط دیپلماتیک برقرار کردند.

وزیر امور خارجه کابینه جدید رژیم صهیونیستی روز گذشته با عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات در ابوظبی کرد.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها