به روز شده در: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۹
مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در پیامی به مناسبت سالگرد بمباران شیمیایی سردشت و اعلام همدردی با مردم این شهر تأکید کرد: جامعه بین‌المللی تعهد خود را مبنی بر جهان عاری از سلاح‌های شیمیایی، عملی کند.
کد خبر: ۴۶۴۱۶۲
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۰ - 28June 2021

پیام مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در سالگرد بمباران شیمیایی سردشتبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «فرناندو آریاس» مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی به مناسبت سی و چهارمین سالگرد حمله شیمیایی به شهر سردشت، پیام ویدئویی صادر کرد.

فرناندو آریاس مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در این پیام با اشاره به این‌که ۲۸ ژوئن در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی روز رسمی بزرگداشت قربانیان حمله شیمیایی به سردشت است، خاطرنشان کرد: من در ایران و لاهه در کنار این قربانیان بوده و با درد و احساسات آن‌ها همدردی کرده‌ام و مایلم از طرف سازمان منع سلاح‌های شیمیایی عمیق‌ترین همدردی و همبستگی خود را با مردم سردشت ابراز کنم.

آریاس با بیان این‌که نفرت جهانی نسبت به حملات شیمیایی، به امضای کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی توسط جمع کثیری از کشور‌های جهان در سال ۱۹۹۳ کمک شایانی کرد، افزود: این سالگرد غم‌انگیز، فرصت مهمی است تا جامعه بین‌المللی برای محکومیت مشترک سلاح‌های شیمیایی مجدداً متحد شود.

مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی با اشاره به این‌که تا به امروز ۱۹۳ کشور عضو کنوانسیون سلاح‌هایشیمیایی هستند و بیش از ۹۸ درصد از جمعیت جهان تحت حمایت این کنوانسیون زندگی می‌کنند، تأکید کرد: برای جامعه بین‌المللی حیاتی است که تعهد خود را نسبت به کنوانسیون و هدف والای آن مبنی بر جهان عاری از سلاح‌های شیمیایی تجدید کند.

به گفته این مقام قربانیان سردشت و همه کسانی که درد و رنج ناشی از سلاح‌های شیمیایی را تجربه کرده‌اند، سزاوار احترام و همبستگی همه ما هستند.

سازمان منع سلاح‌های شیمیایی هر سال در نشست سالانه کشور‌های عضو کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی نسبت به همه قربانیان سلاح‌های دهشتناک شیمیایی ادای احترام می‌کند.

انتهای پیام/ ۴۶۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها