به روز شده در: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
ایالات متحده قصد دارد دوره مشاوره بین دو دور مذاکرات غیر مستقیم خود با ایران را در رابطه با پرونده هسته‌ای مقداری طولانی‌تر کند، تا بتواند از نظرات کارشناسان اسرائیلی در این زمینه بهره‌مند شود.
کد خبر: ۴۶۳۷۱۸
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۱ - 25June 2021

معاریو: آمریکا برای رایزنی با اسرائیل مذاکرات هسته‌ای را به تعویق می‌اندازدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، روزنامه معاریو نوشت: ایالات متحده قصد دارد برای مشاوره با اسرائیل در رابطه با دغدغه‌هایش نسبت به پرونده هسته‌ای ایران، دوره مشاوره بین دو دور مذاکره را کمی بیشتر کرده و دور بعدی مذاکرات را برای این منظور به تعویق بیاندازد.

پایگاه اطلاع‌رسانی این روزنامه عبری‌زبان به نقل از یک منبع مطلع از این روند در دولت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا گزارش داد که قرار است دولت جدید اسرائیل کارشناسانی را برای رایزنی در رابطه نحوه اجرای صحیح توافق هسته‌ای و انتقال نظرات اسرائیل در رابطه با مفاد آن به واشنگتن اعزام کند، تا در رابطه با نحوه اجرای توافقنامه، دوره ابقای تحریم‌ها و زمان مناسب برای رفع تحریم‌ها در صورت بازگشت به توافقنامه هسته‌ای به طرف آمریکایی مشاوره بدهند.

معاریو به نقل از یک کارشناس آمریکایی هم خبر داد: دولت بایدن بر این باور است که کابینه جدید اسرائیل بر خلاف دوره نتانیاهو طرفدار یک توافق هسته‌ای قوی جهت جلوگیری از توسعه هسته‌ای ایران است.

این امر مستلزم گفت‌وگو و رایزنی در رابطه با این پرونده با کابینه جدید اسرائیل است، اما چنین کاری به وقت و زمان بیشتری نیاز دارد که باید از طریق تعویق مذاکرات غیر مستقیم با تهران تحقق پیدا کند، به‌ویژه که تهران هم همچنان مواضع سرسختانه‌ای را در این رابطه در پیش گرفته است.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار