به روز شده در: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۲
سخنگوی کاخ سفید مدعی شد؛
«جن ساکی» با ادعای تمرکز بر راه حل دیپلماتیک، مدعی شد که مسدود شدن وب‌سایت‌های محور مقاومت از سوی وزارت دادگستری انجام شده و این‌طور نیست که در هماهنگی با سایر ابعاد مذاکرات وین باشد.
کد خبر: ۴۶۳۶۱۷
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۹ - 24June 2021

مسدودشدن وب‌سایت‌های محور مقاومت ربطی به مذاکرات احیاء برجام ندارد!به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید در جمع خبرنگاران مدعی شد که تصمیم برای مسدود کردن دامنه اینترنتی وبسایت‌های وابسته به محور مقاومت، به‌طور مستقل از سوی وزارت دادگستری آمریکا اتخاذ شده و این موضوع ربطی به مذاکرات احیای برجام ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که «چه چیز منجر به اتخاذ چنین تصمیمی شد و چرا در این مقطع (که مذاکرات وین در جریان است) این تصمیم عملی شد؟»، گفت: این تصمیم و کاری است که از سوی وزارت دادگستری انجام شده، به همین دلیل شما را به این نهاد ارجاع می‌دهم.

ساکی در پاسخ به این سوال که آیا «هیچ‌گونه نگرانی از این بابت وجود دارد که چنین تصمیمی مذاکرات درباره برنامه هسته‌ای ایران را تحت‌الشعاع قرار دهد؟»، مدعی شد: ما همچنان در حال انجام این مذاکرات هستیم و تازه دور ششم را تمام کرده‌یم. مشخصاً همه مذاکره‌کنندگان به پایتخت‌هایشان بازگشته‌اند و (آن‌جا) در حال انجام گفت‌وگوهای ضروری هستند.

سخنگوی کاخ سفید در ادامه ادعاهای خود، افزود: منفعت ما پیگیری یک راه حل دیپلماتیک است. امیدواریم آن دیگرانی هم که جایگاهی پشت میز مذاکره دارند همین کار را بکنند؛ اما باز هم می‌گویم که این اقدام (مسدود کردن دامنه اینترنتی وب‌سایت‌ها) از سوی وزارت دادگستری انجام شد و این‌طور نیست که در هماهنگی با دیگر ابعاد مذاکرات وین انجام شده باشد.

این در حالی است که یک منبع آگاه به خبرگزاری «بلومبرگ» گفته که «رابرت مالی» فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران می‌تواند اواسط هفته آینده برای ادامه گفت‌وگوها به وین بازگردد.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها