به روز شده در: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۵
جنبش مقاومت اسلامی حماس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که این جنبش در پرونده «مبادله اسرا» به رژیم صهیونیستی باج نخواهد داد.
کد خبر: ۴۶۳۴۵۵
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۸ - 23June 2021

در پرونده «مبادله اسرا» به رژیم صهیونیستی باج نخواهیم داد

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، به نقل از فلسطین‌الیوم، جنبش مقاومت اسلامی حماس، بیانیه‌ای را در خصوص پرونده مبادله اسرا با رژیم صهیونیستی صادر کرد.

جنبش مقاومت اسلامی حماس در این بیانیه آورده است: رژیم صهیونیستی خود به‌خوبی می‌داند که اسرای آن تنها در برابر آزادی اسرای فلسطینی، آزاد خواهند شد. این رژیم اکنون به‌دنبال باج‌خواهی از مقاومت است؛ اما به هدف خود نخواهد رسید.

جنبش حماس در ادامه بیانیه خود آورده است: رژیم صهیونیستی نمی‌تواند پرونده‌های مختلف را با یکدیگر درهم آمیزد. اسرا در مقابل اسرا آزاد خواهند شد. این رژیم تاکنون به تعهدات خود در توافق آتش‌بس نیز پایبند نبوده است.

بر اساس این گزارش، روز گذشته روزنامه لبنانی «الأخبار» مطلبی را در خصوص مسئله مبادله اسرا میان جنبش مقاومت اسلامی حماس و رژیم صهیونیستی منتشر کرد. این روزنامه در مطلب خود آورده است: رژیم صهیونیستی مطالبات زیاده‌خواهانه‌ای را در خصوص مبادله اسرا با حماس مطرح کرده است.

روزنامه الأخبار در این مطلب همچنین عنوان کرده است: اخیراً «تور ویسلند» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در غرب آسیا پیامی را از طرف رژیم صهیونیستی به مقامات جنبش مقاومت اسلامی حماس رساند.

روزنامه مذکور عنوان کرده است: این مقام سازمان ملل متحد به مقامات حماس اعلام کرد که تا پیش از پایان آزادسازی اسرای رژیم صهیونیستی، این رژیم اجازه بازگشایی گذرگاه‌ها یا ورود کمک‌های بین‌المللی به غزه را نمی‌دهد و از بازسازی این منطقه جلوگیری خواهد کرد.

در ادامه مطلب الاخبار آمده است: رژیم صهیونیستی خواستار امتیازدهی حماس در پرونده تبادل اسرا، کم کردن از تعداد اسرایی که درخواست آزادی آن‌ها را دارد و نیز کاستن از دیگر شروط است. حماس قاطعانه به این درخواست پاسخ منفی داده است.

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار