به روز شده در: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۴
حضور حداکثری، اقتدار ملی/ آیت‌الله علم‌الهدی:
امام جمعه مشهد با اشاره به شیطنت‌های رسانه‌های غربی و تلاش برای کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات گفت: مردم ایران با توجه به اسلام رای می‌دهند و این باعث شوکت و عظمت اسلام می‌شود و آنها این را نمی‌خواهند بنابراین تلاش می‌کنند مردم رای ندهند تا برای عزت ایران اسلامی تصمیم نگیرید و آنها بیایند برای این مملکت تصمیم بگیرند.
کد خبر: ۴۶۲۷۳۷
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۹ - 18June 2021

به گزارش دفاع‌پرس از مشهد، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در جوار بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا (ع) برگزار شد، بعد از حمد و ثنای پروردگار و دعوت به تقوای الهی، بااشاره به دهه مبارکه کرامت و تقارن ولادت ثامن الحجج (ع)، این تقارن خجسته و ایام مبارک را تبریک گفت و با استناد به روایتی اظهار داشت: حضرت رضا (ع) در منطق رسول الله (ص) با چهار خصوصیت معرفی شده‌اند.

امام جمعه مشهد افزود: حدیثی را ابن شاذان قمی در کتاب «ماته منقبه» از وجود پیغمبر (ص) نقل کرده که به امیرالمومنین (ع) فرمودند که یا علی من انذارکننده امت هستم و هدایت کننده تویی و بعد یکایک ائمه (ع) را نام بردند و برای هرکدام، یک یا دو خصوصیت عنوان کردند اما در مورد امام هشتم (ع) چهار خصوصیت بیان کردند.

وی عبور دهنده امت از جریان فتنه و نفاق و نجات‌ دهنده را دو خصوصیت امام رضا (ع) در کلام پیامبر (ص) عنوان کرد و افزود: امت در زمان امام هشتم (ع) در مهالک انحراف قرار گرفته بود و بنی‌عباس تلاش می‌کردند با ترویج دگراندیشی، افکار فلسفه یونانی را وارد اسلام کنند تا جوانان دست از اسلام بردارند به طوری که مامون آن زمان برای ترجمه هر کتاب فلسفی یونانی برابر وزنش طلا می‌داد.

خطیب جمعه مشهد گفت: سومین خصوصیتی که پیامبر (ص) برای امام هشتم (ع) بیان کردند این است که امام رضا (ع) دشمنان امت را طرد می‌کنند، به عقب می‌رانند و شکست می‌دهند و مومنین امت را نزدیک به اساس امت می‌کنند یعنی محور امت را مومنین قرار می‌دهند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: محل بحث ما این خصوصیت امام است که دشمنان امت را طرد می‌کند و به عقب می‌راند؛ امروز دشمنان با همه امکانات و قوا حمله کرده‌اند تا ریشه اسلام را بخشکانند و طرد آنها از جوار امام رضا (ع) است.

وی با بیان اینکه دهه کرامت دو سویه است و ما هم باید نسبت به امام رضا (ع) کرامت داشته باشیم و این کرامت امروز می‌تواند کمک به امام در طرد دشمنان امت باشد، گفت: امروز بزرگترین خدمت به امام رضا (ع) در این راه، حضور در پای صندوق‌های رای است.

علم‌الهدی با اشاره به شیطنت‌های رسانه‌های غربی و تلاش برای کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات خاطرنشان کرد: رسانه‌های استکباری چرا اینقدر اصرار دارند ما در انتخابات شرکت نکنیم؟ همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند آنقدر که استکبار با انتخابات در ایران مبارزه می‌کند در هیچ کشوری چنین نمی‌کند؛ می‌دانید چرا؟ چون مردم ایران با توجه به اسلام رای می‌دهند و این باعث شوکت و عظمت اسلام می‌شود و آنها این را نمی‌خواهند بنابراین تلاش می‌کنند مردم رای ندهند تا برای عزت ایران اسلامی تصمیم نگیرید و آنها بیایند برای این مملکت تصمیم بگیرند.

امام جمعه مشهد خطاب به نمازگزاران بیان کرد: شما که همه در انتخابات شرکت کردید مهم این است که دیگران را به پای صندوق بیاورید، طرد کردن دشمن و کمک به امام رضا (ع) در طرد و راندن دشمنان امت همین ترغیب دیگران به رای دادن است.

وی افزود: امروز یک راهی برای یک عمل صالح پیدا شده از آن غافل نشوید؛ طبق آیه ۱۲۰ سوره مبارکه توبه که خداوند می‌فرماید «شما در هر قدمی که بردارید که در این قدم دشمن ناراحت شود برای شما عمل صالح محسوب می‌شود» و همچنین در سوره والعصر هم می‌فرماید «انسان در زیان است مگر اینکه عمل صالح انجام دهد» پس این عمل صالح یعنی مشارکت در انتخابات را امروز از دست ندهید که اگر کسی این عمل صالح را انجام نداد خدای ناکرده مصداق «ان الانسان لفی خسر» می‌شود.

خطیب جمعه مشهد تصریح کرد: امروز همه رای می‌دهند، آنهایی که پای صندوق می‌آیند هم رای می‌دهند، رایی که دشمن را غضبناک می‌کند و آنهایی هم که بدون معذور شرعی پای صندوق نمی‌آیند نیز رای می‌دهند، این دسته دوم رای به دشمنان امت، به آمریکا، منافقین و صهیونیست‌ها رای می‌دهند، امام رضا طرد کننده دشمنان امت است و آن‌وقت عده‌ای می‌خواهند به آن دشمنان رای دهند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار