به روز شده در: ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۵
حضور حداکثری، اقتدار ملی/ امام جمعه یزد:
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه حمایت نظام اسلامی یکی از شاخه‌های تقواست، گفت: شرکت نکردن در انتخابات خلاف مسیر تقواست.
کد خبر: ۴۶۲۷۰۹
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۶ - 18June 2021

به گزارش دفاع‌پرس از یزد، آیت‌الله «محمدرضا ناصری» نماینده ولی فقیه در استان یزد و امام جمعه یزد در خطبه‌های این هفته نمازجمعه با تاکید بر اینکه همه عنایات خدا از مسیر تقوا شامل حال انسان‌ها می‌شود، اظهار داشت: تقوا اطاعت خدا و دوری از معصیت است و یکی از شاخه‎‌های تقوا حمایت نظام اسلامی است.

وی عنوان کرد: نظام اسلامی حاکمیت خدا، رشد و کمال مردم و عزت اسلام را دنبال می‌کند بر این اساس حمایت نظام اسلامی تنها یک حرکت سیاسی نیست بلکه قدمی در مسیر زدایش کفر و شرک از جامعه اسلامی است.

ناصری با اشاره به وعده خداوند متعال در قرآن کریم بیان کرد: اگر در مقابل مشکلات و مصائب و سختی‌ها و در مقابل آنچه دشمن برای شما برنامه ریزی کرده مقاومت کنید، خدا به شما یاری می رساند و مورد عنایت خدا قرار می گیرید.

استکبار جهانی برای مقابله با اسلام کمر همت بسته است

خطیب جمعه یزد تاکید کرد: صهیونیست‌ها و استکبار جهانی کمر همت بسته‌اند که دین واقعی را از ما بگیرند البته با دین لفظی نظیر آنچه که در عربستان است، مشکلی ندارند اما همه تلاش خود را برای زدایش دین واقعی از جوامع اسلامی به کار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: در روزهایی که دشمن این همه علیه ما توطئه می کند، اطاعت از دشمن گناه بزرگی است و صدمات و لطمات جدی به کشور وارد می کند زیرا آنها هرگز خیرخواه ما نبوده و نیستند.

ناصری با اشاره به آیه ای از قرآن کریم تصریح کرد: قرآن به صراحت می‌فرماید که اگر رشد کنیم، دشمنان ما عصبانی می‌شوند و اگر گامی به عقب برداریم، دشمنان خرسند می شوند و این امروز در روابط بین مسلمانان و صهیونیست‌ها و استکبار جهانی صدق می کند.

وی عنوان کرد: کسانی که در انتخابات اسلام، دین و انقلاب را یاری نکنند و خدمات نظام و شهدا را فراموش کنند و به میدان نیایند، خلاف تقوا عمل کرده‌اند.

امام جمعه یزد تاکید کرد: قرآن همه مسلمین و مومنین را به صبر و تقوا توصیه کرده زیرا در این صورت است که دشمن نمی تواند هیچ آسیبی به ما وارد کند زیرا اگر با خدا باشیم، خداوند متعال مکر دشمنان را از بین می برد و به خودشان باز می گرداند.

جامعه اسلامی نیازمند اتحاد و همدلی است

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان حضرت علی(ع) در مورد اتحاد مسلمین بیان کرد: اکنون شرایط کشور ما نظیر همان شرایطی است که امیرالمومنین (ع)، چاره درمان دردهای آن را اتحاد و انسجام می دانند.

وی یادآور شد: مردم ایران اوایل انقلاب همه در کنار هم بودند و سختی‌ها را در کنار هم و با تبعیت از ولایت پشت سر می گذاشتند و همواره پیرو مکتب امام حسین(ع) بودند اما امروز باید مراقب باشیم که این ویژگی‌ها کمرنگ نشود.

ناصری تاکید کرد: مردم به خدا توکل کنند، دشمنان خود را بشناسند و بدانند که آمریکا و غرب همواره به دنبال ذلیل نشان دادن ما هستند و با درک این موضوع، پیشتیبان اسلام، انقلاب و ولایت فقیه باشند.

وی ضمن دعوت از مردم یزد برای شرکت در انتخابات عنوان کرد: کسانی را انتخاب کنید که درد دین، دنیا و آخرت شما را داشته باشند و راضی به ذلت شما و کشور اسلامی ایران نشوند.

ناصری، انتخاب درست را مسیر تقوا دانست و بیان کرد: بحمدالله مردم ایران بصیر و بیدار هستند و همواره در صحنه حضور داشتند و دست به انتخاب‌های درست زده‌اند.

دشمنان در صدد دور کردن مردم از دین و انقلاب هستند

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه کرونا ارتباطات دینی مردم را کمرنگ کرده است، افزود: با توکل به خدای متعال و رعایت شیوه نامه های بهداشتی، امیدواریم کرونا هرچه سریعتر ریشه کن شود تا دوباره مساجد، روضه ها و مراسم یادبود شهدا رونق بگیرد تا روح معنویت در جامعه زنده بماند.

ناصری تاکید کرد: دشمنان ما از این فرصت استفاده کرده اند و از فضای مجازی برای دور کردن مردم و جوانان از دین و انقلاب بهره گرفته اند اما مردم باید هوشیار باشند و از دین خود صیانت کنند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار