به روز شده در: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۰
دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین:
النخاله ضمن اشاره به امکانات ناچیز گروه‌های مقاومت در نوار تحت‌ محاصره غزه در جریان نبرد شمشیر قدس تأکید کرد که اگر دشمن جرأت کافی داشت به غزه یورش می‌آورد.
کد خبر: ۴۶۲۴۳۵
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۶ - 17June 2021

دشمن اگر جرأت داشت، به غزه یورش می‌آوردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، زیاد النخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، دیروز (چهارشنبه) با جمعی از احزاب و شخصیت‌های عربی دیدار و گفت‌وگو کرد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری فلسطین الیوم، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی در این دیدار اظهار داشت که تلاش‌های بسیار زیادی صرف می‌شود تا پیروزی مقاومت بر ارتش اشغالگر اسرائیل در نبرد شمشیر قدس مهار شود.

زیاد النخاله اضافه کرد که مقاومت به اندازه کافی تجربه دارد و برای هر مقابله با هر اقدامی که هدف از آن در نطفه خفه کردن دستاوردهاست، آمادگی دارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مردم فلسطین نقطه‌عطف بزرگی در نبرد شمشیر قدس ایجاد کردند، اظهار داشت: «امیداوریم برنامه‌ای ملی بسازیم که به ملت فلسطین قدرت تداوم مقاومت بدهد.»

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی همچنین با بیان اینکه دستپاچگی رژیم صهیونیستی یکی از مظهر‌های شجاعت مقاومت و نشان پیروزی در آینده است، تأکید کرد که مقاومت با امکانات ناچیز خود که مقاومت‌کنندگان و مهندسان، تحت محاصره آن‌ها را ساختند، رژیم صهیونیستی را تحقیر کرد.

شبکه المسیره نیز بخش دیگری از اظهارات النخاله را پوشش داد و به نقل از او نوشت: «من از برادرانمان در یمن تشکر می‌کنم که در تأیید مقاومت فلسطین در نبرد شمشیر قدس راهپیمایی‌هایی بزرگ و بی‌نظیری برپا کردند. جامعه صهیونیست‌ها ضعیف است و این در نبرد قدس آشکارا نمود پیدا کرد چراکه [شهرک‌نشینان] این رژیم به‌ رغم داشتن زرادخانه نظامی به پناهگاه‌ها رفتند.»

دبیرکل جهاد اسلامی همچنین به وحشت صهیونیست‌ها از امکانات مقاومت اشاره کرد و تأکید کرد: «رژیم دشمن در نبرد شمشیر قدس حس کرد که کاملا در معرض تهدید است. آن‌ها دیدند که موشک‌های مقاومت سراسر اشغالی را در بر گرفته است. اگر دشمن جرأت کافی داشت به غزه محاصره‌شده یورش می‌آورد. غزه با مردان و رزمندگانش، چون دژی مستحکم [در برابر آن‌ها قرار گرفته] بود.»

زیاد النخاله همچنین خاطر نشان کرد که دشمن در ابتدای نبرد شمشیر قدس در اطراف نوار غزه مستقر بود؛ اما با گذشت چند روز به خاطر ترس از حملات هفت کیلومتر عقب‌نشینی کرد.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به شمار زیاد مقاومت‌کنندگان، تأکید کرد که نبرد نظامی بسیار آسان‌تر از نبرد سیاسی است.

درگیری رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطین از روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تعرض‌ها در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد.

در این درگیری که به مدت ۱۲ روز در جریان بود، رژیم صهیونیستی در غالب حملات خود با هجوم به مناطق مسکونی، زنان و کودکان فلسطینی را به خاک و خون کشید که گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به این جنایت‌ها مواضع این رژیم را هدف حمله گسترده راکتی قرار دادند و سامانه گنبد آهنین در رهگیری بسیاری از آن‌ها ناموفق عمل کرد.

با گذشت ۱۲ روز این نبرد، کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی با میانجیگری کشور مصر آتش‌بس در آن را پذیرفت.

پس از اعلام آتش‌بس تل‌آویو، گروه‌های مقاومت فلسطینی تأکید کردند که تا زمان پایبندی رژیم صهیونیستی به آتش‌بس، به آن متعهد خواهند بود.

با اعلام آتش‌بس در حالی که تمامی رسانه‌های صهیونیستی به شکست تل‌آویو در این ماجراجویی جدید علیه مقاومت فلسطین و هزینه‌های هنگفت رژیم صهیونیستی در این مدت اذعان کردند، مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری از جمله شهر قدس به خیابان‌ها آمدند و پیروزی مقاومت را جشن گرفتند.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار