به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۹
رسانه‌های صهیونیستی از استقرار سامانه گنبد آهنین اطراف شهر قدس اشغالی جهت پشتیبانی از راهپیمایی پرچم خبر دادند.
کد خبر: ۴۶۲۱۲۰
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۶ - 15June 2021

استقرار گنبد آهنین اطراف قدس جهت محافظت ازصهیونیست‌ها در راهپیمایی پرچمبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، در آستانه برگزاری «راهپیمایی پرچم» از سوی صهیونیست‌ها در عصر روز سه شنبه در قدس اشغالی، وزارت جنگ این رژیم از استقرار سامانه گنبد آهنین اطراف این شهر خبر داد.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل»، این تظاهرات قرار بود ابتدا دهم ماه مه برگزار شود که به دنبال درگیری صهونیست‌ها با مقاومت این تظاهرات به تعویق افتاد.

حدود ۳۰ سال است که صهیونیست‌ها یک راهپیمایی تحت عنوان راهپیمایی پرچم در قدس اشغالی برگزار می‌کنند و با در دست گرفتن پرچم رژیم صهیونیستی شعار‌هایی علیه فلسطینی‌ها سر می‌دهند.

به نوشته تایمز اسرائیل، وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در بیانه‌ای اعلام کرده که چندین آتشبار از سامانه گنبد آهنین را از بیم حملات راکتی مقاومت اطراف قدس اشغالی مستقر کرده است.

این در حالی است که گروه‌ها و نهاد‌های مردمی فلسطین خواستار بسیج عمومی و تحصن در مسجدالاقصی و بخش قدیمی قدس و برگزاری تجمع‌های اعتراضی در سراسر فلسطین اشغالی شدند تا طرح‌های صهیونیست‌ها را شکست دهند. «زیاد الحموری» رئیس مرکز حقوقی قدس گفت که صهیونیست‌ها با برگزاری این راهپیمایی در تلاش هستند که نشان دهند این شهر در اشغال و سیطره کامل آنان قرار دارد.

الحموری تصریح کرد، مسئولان صهیونیست در تلاش هستند که سلطه خود را بر قدس تثبیت کنند؛ زیرا جنگ اخیر علیه غزه و همبستگی ملت فلسطین باعث شد که صهیونیست‌ها در تنگنا قرار گیرند.

«خالد عوده الله» از پژوهشگران فلسطین هم گفت که مسئولان صهیونیست با این راهپیمایی در تلاش هستند اعتبار و اطمینان را به جامعه و سرویس‌های امنیتی خود بازگردانند؛ زیرا ابهت آنان در نبرد اخیر در هم شکست. عوده الله ادامه داد، اصرار رژیم صهیونیستی بر برگزاری این راهپیمایی از میزان «حماقت، نگرانی و ناتوانی» آن حکایت دارد و به همین دلیل مسئولان این رژیم در تلاش هستند تا ابهت خود را باز پس بگیرند.

وی همچنین تأکید کرد که احتمال دارد این راهپیمایی به درگیری مردم فلسطین با صهیونیست‌ها منجر شود.

«زیاد ابحیص» متخصص مسائل قدس هم گفت: «این راهپیمایی برای افراطی‌هایی، حیاتی است که آن را معیار تسلط خود بر قدس و راهی برای آزمایش عزم مردم قدس می‌دانند.»

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار