به روز شده در: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۳
چند ساعت مانده به برگزاری راهپیمایی پرچم شهرک‌نشینان اشغالگر، پلیس رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی به حالت آماده‌باش درآمده و شمار زیادی از نیروهای خود را در مناطق مختلف این شهر مستقر کرده است.
کد خبر: ۴۶۲۰۰۰
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹ - 15June 2021

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، روزنامه عبری زبان معاریو اعلام کرد که پلیس شمار زیادی از نیروهایش را هم با لباس نظامی و هم با لباس شخصی در محله «باب العامود» مستقر کرده تا مانع از وقوع درگیری بین فلسطینیان و صهیونیست‌ها در جریان برگزاری این راهپیمایی شود.

این راهپیمایی قرار است امروز سه‌شنبه راس ساعت ۵:۳۰ عصر به وقت فلسطین اشغالی برگزار شود. همچنین طبق برنامه اعلام شده، صهیونیست‌ها در نظر دارند راس ساعت ۶:۳۰ مقابل باب العامود اقدام به تجمع و رقص و پایکوبی با پرچم‌های رژیم صهیونیستی کنند.

به‌گفته منابع صهیونیستی، طرح وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی برای مدیریت این راهپیمایی شامل تقویت استقرار نیرو‌های ارتش رژیم صهیونیستی در مناطق حساس قدس و شهر‌های کرانه باختری از ترس عملیات‌های انفرادی فلسطینی‌ها است.

همچنین در پی تهدید‌های حماس برای پاسخ دادن به تحریکات شهرک‌نشینان صهیونیست علیه فلسطینی‌ها ارتش رژیم اشغالگر وضعیت هشدار و آمادگی در سامانه‌های پدافند هوایی را بالا برده است.

در سایه اصرار مقامات ناظر بر راهپیمایی پرچم صهیونیست‌ها برای عبور از منطقه «باب العامود»، پلیس اسرائیل نگران است که اوضاع مجدداً شعله‌ور شود و درگیری‌ها در قدس آغاز شود.

منابع عبری زبان اعلام کردند که ارتش رژیم صهیونیستی در آستانه برگزاری راهپیمایی پرچم، در قدس و مناطق نزدیک غزه به حالت آماده‌باش درآمده و سامانه‌های پدافند هوایی را هم در برخی مناطق مستقر کرده است.

رژیم اشغالگر که تصمیم گرفته بود راهپیمایی سالانه پرچم را پنجشنبه گذشته برگزار کند این راهپیمایی را به فردا سه‌شنبه موکول کرده و در تلاش برای تحریک علیه فلسطینیان با صدور اجازه عبور شهرک‌نشینان صهیونیست از منطقه «باب‌العامود» است.

گروه‌های فلسطینی با هشدار درباره هرگونه تجاوز علیه فلسطینیان خواستار بسیج عمومی در قدس و مجاورت مسجد الاقصی برای مقابله با یورش شهرک‌نشینان شده‌اند و صهیونیست‌ها نگران انجام عملیات موشکی از جانب گروه‌های مقاومت فلسطین هستند.

روز گذشته حماس از مردم و جوانان انقلابی قدس خواست در میادین مسجدالاقصی و خیابان‌های بخش قدیمی شهر قدس گرد بیایند و فرصت یورش گروهی شهرک‌نشینان صهیونیست برای تحقق اهدافشان را ندهند.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین با صدور فراخوانی خواستار حضور گسترده فلسطینیان در مسجد الاقصی در روز سه شنبه همزمان با تصمیم شهرک‌نشینان برای برگزاری راهپیمایی پرچم برای مقابله با اشغالگران اسرائیلی و دفاع از مقدسات شد.

کمیته پیگیری جریان‌های ملی و اسلامی فلسطینی در سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ هم با صدور فراخوانی عموم فلسطینیان در کرانه باختری، قدس و سرزمین‌های اشغالی را به حضور گسترده در این شهر و اطراف مسجد الاقصی برای مقابله با شهرک‌نشینان صهیونیست فراخوانده است.

صاحب ایده برگزاری راهپیمایی پرچم در قدس کیست؟

شهرک‌نشینان صهیونیست سال ۱۹۷۴ برپایی راهپیمایی پرچم در قدس اشغالی را آغاز کردند. این راهپیمایی به مناسبت سالروز اشغال کامل شهر قدس در جنگ ژوئن سال ۱۹۶۷ برگزار شد و قرار شد به فعالیتی سالانه تبدیل شود.

صاحب ایده برگزاری این راهپیمایی «یهودا حزانی» یک یهودی افراطی و حامی شهرک‌سازی در قدس و کرانه باختری است.

حزانی از بنیانگذاران جنبش صهیونیستی «گوش ایمونیم» است که در آمریکا مشغول به فعالیت بود و با همکاری شماری از ژنرال‌های صهیونیسم مذهبی، جوانان یهودی را برای خدمت در ارتش رژیم صهیونیستی جذب می‌کرد.

پس از مرگ حزانی در سال ۱۹۹۲، این راهپیمایی به مراسمی سالانه جهت یادبود او و اعلام حمایت از شهرک‌سازی و صهیونیسم دینی تبدیل شد.

هر ساله هزاران صهیونیست در این راهپیمایی که از غرب قدس آغاز شده و از محله‌های بخش قدیمی قدس عبور می‌کند، شرکت می‌کنند.

شهرک‌نشینان تندرو یهودی در جریان این راهپیمایی شعار‌هایی علیه مسلمانان، عرب‌ها، مقدسات و حتی پیامبر اسلام (ص) سر می‌دهند و در محله‌ای اسلامی شهر قدس دست به کار‌های تحریک‌آمیز می‌زنند.

امسال برای اولین بار مقاومت فلسطین و درگیری‌های شدید در اراضی اشغالی شهرک‌نشینان را وادار به لغو این راهپیمایی کرد، اما اکنون دولت رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته که این راهپیمایی را امروز تحت هر شرایطی برگزار کند.

با این حال، محافل اسرائیلی به شدت نگرانی تشدید تنش و درگیری‌ها در اراضی اشغالی از جمله غزه به خاطر برگزاری این راهپیمایی تحریک‌آمیز هستند.

انتهای پیام/ ۴۶۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها