به روز شده در: ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸
یاران خراسانی 25/ شهید جاویدالاثر «محمدرضا اکبری»؛
جنگنده‌های بعثی با مشاهده تأثیرگذاری جهادگر ‌«محمدرضا اکبری» در پیشبرد اهداف نیروهای ایرانی، به طور مستقیم او را هدف حمله خود قرار دادند و پس از اصابت راکت هواپیماهای دشمن، اکبری به فیض شهادت نائل آمد.
کد خبر: ۴۶۱۸۵۸
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶ - 14June 2021

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از مشهد، جهادگر ‌«محمدرضا اکبری» در سال ۱۳۳۵ در شهر ‌مشهد دیده به جهان گشود. وی تحصیلات ابتدایی را به کسب نمرات درخشان سپری کرد، اما به دلیل مشکلات اقتصادی و تأمین مجاهدانه مخارج زندگی خانواده خود، از ادامه تحصیل چشم پوشی کرد و برای امرار معاش به کارهای مختلفی همچون کفاشی و رانندگی مشغول شد. سخت‌کوشی و همت بلند شهید باعث شد تا بتواند در سن بیست سالگی، ضمن تأمین مایحتاج خانواده پدری ازدواج کند و از ماحصل این پیوند آسمانی، دو فرزند به یادگار مانده است.

‌اکبری همزمان با اوج‌گیری مبارزات سیاسی ملت مسلمان در برابر استبداد رژیم طاغوتی پهلوی به همراه دیگر اقشار مردم در تظاهرات و راهپیمایی‌ها شرکت نمود و پیرو همین روحیه تکلیف‌مداری و دغدغه‎مندی انقلابی او بود که به محض آغاز هجمه همه جانبه حزب بعث به خاک میهن اسلامی، عازم مناطق جنگی شد و افزون بر 24 ماه دوشادوش رزمندگان دیگر، پنجه در پنجه دژخیمان بعثی بود.

سرانجام در تاریخ ۲۹ فروردین ۱۳۶۷ و در جریان عقب‌نشینی استراتژیک رزمندگان اسلام از جزیره فاو، شهید جهادگر محمدرضا اکبری به همراه دیگر همرزمان خود در یگان‌های مهندسی رزمی جهاد سازندگی خراسان، مأمور شد تا پل بعثت بر روی رودخانه اروند را ترمیم کند ولذا با شجاعتی مثال زدنی، به وسیله لودر مشغول تخلیه امکانات و نیروهای مستقر در جزیره شد تا اینکه جنگنده‌های دشمن بعثی با مشاهده تأثیرگذاری این شهید والامقام در پیشبرد اهداف نیروهای ایرانی، به طور مستقیم او را هدف حمله خود قرار دادند. پس از اصابت راکت هواپیماهای دشمن، ‌اکبری به فیض شهادت نائل آمد و علی‌رغم جستجوی گروه‌های تفحص، تاکنون از این شهید اثری بدست نیامده است.

وقتی رزمنده جهاد سازندگی خراسان، هدف جنگنده‌های بعثی شد

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار