به روز شده در: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۲
حضور حداکثری، اقتدار ملی/ یادداشت
تأسی به اندیشه سیاسی امام خامنه‌ای در تداوم‌ اندیشه سیاسی امام خمینی (ره) در انتخاب اصلح برای تصدی زمام امور جامعه که اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی را به همراه خواهد داشت راهگشا است مشروط به اینکه بدون حب و بغض به رهنمودها و روشنگری‌های ایشان گوش فرا دهیم و با درک صحیح به تدابیر رهبر فرزانه انقلاب جامع عمل بپوشانیم.
کد خبر: ۴۶۱۸۱۲
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۶ - 14June 2021

گروه‌ استان‌های دفاع‌پرس - «موسی‌الرضا عبداللهی» پیشکسوت دفاع مقدس؛ تغییر و دگرگونی در رفتار انسان بیش از هر چیز دیگری مرهون اندیشه، همّت و هدایت رهبران و فرزانگان جامعه است که موجب می‌شود اجتماع مسیر صحیح خود را که توسعه و آبادانی را به‌همراه دارد دنبال کند.

در طول مبارزات انقلاب اسلامی، این مهم با هدایت‌های امام خمینی (ره) صورت گرفت و ملت ایران با هدایت‌های ایشان انقلاب را به ثمر رساندند. اینک در تداوم حرکت رو به پیش نظام در گام دوم انقلاب باید به خلف صالح ایشان، امام خامنه‌ای اقتدا کرد و انقلاب را به صاحب اصلی آن رساند؛ لازمه تحقق این مهم شناخت سیره عملی رهبر معظم انقلاب مبتنی بر اندیشه‌های سیاسی ایشان در عرصه انتخابات و تعیین کارگزاران نظام جمهوری اسلامی است که یک ضرورتی عقلی و منطقی قلمداد می‌شود و می‌تواند جامعه را به سعادت رهنمون کند.

این راهبرد، ۴۳ سال به‌عنوان الگو در مقابل دیدگان آحاد جامعه قرار دارد. تأسی به اندیشه سیاسی امام خامنه‌ای در انتخاب اصلح راهگشا خواهد بود مشروط به این که بدون حب و بغض به رهنمودها و روشنگری‌های ایشان گوش فرا دهیم و با درک صحیح به تدابیر رهبر فرزانه انقلاب جامع عمل بپوشانیم.

کمتر از نیم قرن حیات انقلاب اسلامی بیانگر آن است که عینیّت سیاست و معنویّت امام خمینی (ره) هیچگاه از هم فاصله نگرفت و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی کوچکترین انحرافی را در سیاست و عرفان، سیاست و اخلاق، سیاست و قدرت، و سیاست و مدیریّت به خود راه نداد و در ادامه، رهبر معظم انقلاب به سیره عملی امام خمینی (ره) به عنوان یک تکلیف الهی اقتدا کردند و همان خط را ادامه دادند.

امام خامنه‌ای در این مسیر تمام سختی‌ها را به جان خریدند و هدایت انقلاب را با همه فراز و نشیب‌های آن عهده‌دار شدند و در این راه بدون هیچگونه تردید، تزلزل و خستگی موانع را پشت سر گذاشتند و با اعتقاد راسخ و صادقانه به نقش مردم در حکومت، به دنبال کرامت و سعادت آنان بودند و جامعه را به سمتی هدایت کردند تا آرا و نقش مردم در تعیین کارگزاران حکومتی همواره محور باشد.

هر چند متاسفانه در طول دوران تصدی رهبری توسط ایشان مدیرانی بر مبنای آرای مردم بر سر کار آمدند که با سوء مدیریت رهبر معظم انقلاب اسلامی زحمات فراوانی را متحمل شدند و کشور دچار خسارت‌های جبران‌ناپذیری شد امّا رهبری صادقانه ایشان اجازه نداد که مردم‌سالاری حقیقی در نظام مقدس جمهوری اسلامی دچار آسیب شود.

ایستادگی و پایداری امام خامنه‌ای در مقابل تفکری که درصدد بود تا ماهیّت انقلاب را از مردم‌سالاری حقیقی بگیرد بر کسی پوشیده نیست. ایشان در مقابل کسانی که به آن دنبال بودند تا با الگوگیری از مردم‌سالاری غربی و آمریکایی با شعار، نیرنگ و اغواگری، اذهان عمومی را فریب دهند و انقلاب اسلامی را به سوی اراده‌ و خواست خود سوق دهند؛ استقامت کردند و نگذاشتند مردم‌سالاری حقیقی و دینی به انحراف کشیده شود.

در شرایط حساس کنونی و انتخابات سرنوشت‌ساز ۲۸ خرداد، می‌طلبد که آحاد مردم از تجربیّات گذشته پند بگیرند و با انتخاب صحیح به تأکیدات امام خامنه‌ای در خصوص نقش‌آفرینی آگاهانه و با بصیرت مردم برای تعیین سرنوشت خود جامع عمل بپوشانند که عدم توجه به این مهم عقب‌افتادگی جامعه را به همراه خواهد داشت.

صیانت از باورها و اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی بر آحاد مردم تکلیف شرعی است. نخبگان، فرهیختگان و مصلحان جامعه باید هدایت‌گر مردم باشند و اندیشه‌های امام خامنه‌ای را برای عامه مردم تبیین کنند تا آنان نیز صادقانه نسبت به جایگاهی که در حکومت و در نظام مردم‌سالاری دینی دارند آگاهی پیدا کنند و فرد اصلحی را برای تصدی مسئولیت ریاست جمهوری انتخاب کنند که همگام با سیاست‌های رهبر جامعه اسلامی باشد و مردم‌سالاری حقیقی مبتنی بر دین محقق شود تا اعتلای انقلاب اسلامی را به همراه داشته باشد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها