به روز شده در: ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۵
حضور حداکثری، اقتدار ملی/ معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری یزد مطرح کرد؛
«رحیمی‌زاده» با اشاره به رویکرد پیشگیرانه در حوزه تخلفات انتخابات گفت: سامانه «سجام» آماده دریافت گزارشات مردمی در حوزه تخلفات انتخاباتی است.
کد خبر: ۴۶۱۷۴۰
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۸ - 13June 2021

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از یزد، «محمدحسین رحیمی زاده» معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد در نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخابات استان با بیان اینکه هر گونه تخلف در حوزه انتخابات ابتدا به این ستاد اعلام می‌شود، اظهار داشت: رویکرد این ستاد در مقابل تخلفات احتمالی رویکردی پیشگرانه است.

وی با اشاره به نقش مردم در مراحل مختلف برگزاری انتخابات جهت برگزاری انتخاباتی پرشور و باشکوه افزود: مردم در مرحله تبلیغات نامزد‌ها می‌توانند در صورت مشاهده تخلف گزارش خود را به سامانه سجام به نشانی http://sajam.scpd.ir ارسال کنند.

رحیمی زاده با بیان اینکه در این دوره از انتخابات تاکنون حدود ۱۰ تخلف به این ستاد گزارش شده اظهار داشت: این تخلفات با تذکر رفع شده است.

وی تصریح کرد: عمدتاً پراکندگی نوع تخلفات از نوع تبلیغات زود هنگام بوده که با شروع تبلیغات تخلفاتی مربوط به تخریب پوستر و عکس گزارش می‌شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گفت: در این دوره از انتخابات بیشترین گزارشات تخلف‌های صورت گرفته تاکنون مربوط به تبلیغات زودهنگام بوده است.

وی با اشاره به شیوع کرونا و تغییر نحوه تبلیغات به سمت استفاده از فضای مجازی گفت: تخلفاتی نیز در این فضا رخ می‌دهد که بحث تخریب و توهین از شایع‌ترین تخلفات در این حوزه است.

رحیمی زاده افزود: سعی شده در کمیته رصد فضای مجازی که ترکیبی از نهادی‌ها انتظامی، امنیتی و قضائی است فضای مجازی مرتب رصد و در همین راستا جلساتی توسط دادستان ها‌ی شهرستان‌ها با فعالین حوزه فضای مجازی برگزار و تذکرات لازم ارائه شده است.

وی تصریح کرد: در مرکز استان نیز این جلسه با محوریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.

رحیمی زاده گفت: در صورت برخورد با تخلف و جرم در حوزه فضای مجازی که با تذکر حل نشود و عنوان مجرمانه به آن صدق کند پرونده و گزارش به دادسرا یا دادگاه حسب مورد ارجاع می‌شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار