به روز شده در: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۸
یوسی کوهن با افشای تلاش موساد برای تهدید علیه دانشمندان هسته‌ای ایران، همچنین اعلام کرد که در زمان ریاست خود در موساد اشتباه کرده که اجازه داده است تا اموال قطری به نوار غزه برسد.
کد خبر: ۴۶۱۵۵۹
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۱ - 12June 2021

رئیس سابق موساد: اشتباه کردم به قطر اجازه کمک به نواره غزه را دادمبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‎پرس، یوسی کوهن رئیس سایق موساد اعلام کرد که وقتی ریاست موساد را برعهده داشته، اشتباه کرده که به قطر اجازه داده تا به نوار غزه کمک مالی کند.

یوسی کوهن گفت: من فکر می‌کردم که اگر اهالی نوار غزه به رفاه عادت کنند، مجموعه و سیستم شهری آن‌ها تا حد زیادی بهبود خواهد یافت و نه اینکه مجموعه نظامی آن‌ها تقویت خواهد شد.

رئیس سابق موساد افزود: من براین باور بودم که زندگی آن‌ها بهتر خواهد شد، از بحران‌ها عبور خواهند کرد و جنگ‌ها کاهش خواهد یافت؛ اما آنگونه که به نظر می‌رسد اشتباه کردم، بله اشتباه کردم.

وی همچنین در ارتباط با عملیات ترور محمود المبحوح از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» در ژانویه سال ۲۰۱۰ گفت: افشای مزدورانی که در عملیات ترور شرکت داشتند، به طور کامل شیوه کار سازمان‌های جاسوسی را تغییر داد.

در مورد ترور دانشمندان هسته‌ای ایران، کوهن مسئولیت هیچ یک از عملیات‌ها را نپذیرفت، اما با افشای این موضوع که اسرائیل همواره دانشمندان ایران را تهدید می‌کند گفت: دانشمند ایرانی اگر می‌تواند حرفه خود را تغییر دهد و به ما آسیبی نرساند، این کار را بکند. ما گاهی آن‌ها را نصحیت می‌کنیم.

رئیس سابق موساد در ارتباط با رابطه اش با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و اتهامات مطرح شده مبنی بر مخدوش کردن استقلال موساد برای نزدیک شدن به نخست وزیر گفت: اگر به اتفاقات طوفانی که در دوره ریاست من وجود داشت بنگرید، نیازی به این نیست که من بخواهم برای اثبات نظر خود اصرار کنم. من برای نخست وزیر کار نمی‌کنم.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها